Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van itt olyan, aki életében...

S55 kérdése:

Van itt olyan, aki életében még sosem járt Budapesten?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát közlekedésileg eléggé megkerülhetetlen, szóval nemigen fogsz ilyet találni, de én 23 éves koromig gyakorlatilag csak átutazóban.
2016. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

Ez csak a határon túliak esetében lehetséges.

Ugyanis aki belföldi, az járt iskolába. Általános iskola 8 ugyebár, Az alatt legalább 1-szer minden osztály eljutott Budapestre. Az ország fővárosa kötelező úti cél már csak pedagógiai szempontból. Persze mindig lesz olyan, aki az ellentmondás kedvéért letagadja, hogy járt Budapesten. De aki kijárta az általánost, az volt már Budapesten életében legalább egyszer.

2016. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit félreérthető lett az előző hozzászólásom. Tehát a határon túliak iskolába járását nem vitatom, csak arra céloztam, hogy egy másik ország oktatási intézménye a z osztálykirándulásait nem feltétlenül külföldre szervezi...
2016. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb helyeken lehetséges. Pestre osztálykirándulásokat nem mindig szerveznek.
2016. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenről nem hallottam. Iskolába mindig van osztálykirándulás Pestre, ami nem kötelező, tehát ha valakinek a szülei nem tudnak pénzt adni a kirándulásra akkor a gyerek nem tud menni. Én kb 9-10 évesen voltam először, utána voltam az osztállyal is meg még egy párszor később is
2016. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki pont beteg, annak is kimarad, ez nem akkora csoda.
2016. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi hivatalos osztálykiránduláson pont nem voltunk Pesten, általánosban max a szomszéd megyeszékhelyig mentünk el, gimiben túramániás ofőnk túrázós helyekre szervezett nekünk nagyon jó kis kirándulásokat, Balaton környékén, Erdélyben, Dunakanyarban. Egy pesti múzeumlátogatásunk volt, amit ő szervezett de azon kb. ha 12-en voltunk az osztályból. Ez a 90-es években volt, azóta lehet, hogy belekerült a hivatalos tananyagba egy pesti látogatás, de azért élnek még 2000 előtt felnőtt emberek is :D
2016. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Egyáltalán nem megy minden osztály Budapestre kirándulni, ez úgy hülyeség, ahogy van.


Egyébként miért ne lenne és ez miért baj? Te jártál már vajon az én falumban? Nem hiszem, pedig semmivel nem rosszabb, mint Budapest. Nincs színház vagy villamos, de van friss levegő, hegyek és olyan emberek, akik nem néznek le, ha nem jártál még ott.

2016. szept. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

#8 az a baj, hogy cirka 3500 település van az országban, ha mindben csak egy napot eltöltesz, az is tíz év, szóval azért nem lehet lenézni valakit, mert nem járt minden faluban, persze azt se kellene lenézni, aki nem járt még Pesten, de oda mégis nagyobb eséllyel akar elmenni valaki, mint teszemazt Kiskundorozsmára.

(nem vagyok pesti)

2016. szept. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
16%

Jártam Budapesten.

Ott ettem életemben először sok fajta embert. Nagyon érdekes volt. Ettem kínait,japánt,feketét.


A fekete ember volt a legnagyobb.


Ott láttam sok féle öltözött embert, skinhead-et,rockert,rappert...


De nem ezt tetszett, hanem a csajok. Felöltözni elfelejtettek.


Ilyet a faluban nem láttam. Lányok a kúra jártak vízért, vagy pipacsot szedtek a mezőn s mondám nékik

Budapest...

2016. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!