Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van itt olyan, aki életében...

S55 kérdése:

Van itt olyan, aki életében még sosem járt Budapesten?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
sokat nem veszt vele aki még nem járt
2016. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Mivel tanár függő, melyi osztály mikor hová megy, ezért nem feltétlenül igaz, hogy mindenkit vittek osztálykirandulásra Budapestre. Nekünk pl. 11-edikben volt budapesti osztálykirándulásunk, előtte nem, illetve egyszer átszálltunk Kelenföldön (Sopronból mentünk Pécsre, és sajnos ilyen elbsztt a hazai tömegközlekedés, hogy 300 km helyett 450 km...).


Ettől függetlenül én egészen kicsi koromban is sokszor voltam Budapesten, de elképzelhető, hogy van aki soha, az iskola nem biztosíték.

2016. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Hogy itt vannak-e azt nem tudom, de semmi érdekes nincs abban, ha valaki nem járt még. Sokan a lakhelyükön kívül csak olyan helyekre mennek, ahol dolguk van és ha Pesten nincs dolguk, akkor minek mennének oda? Vagy aki kirándulni, nyaralni eljár, az se biztos, hogy épp a szmogos Pestre várost nézni vágyik, mert valljuk be tele van az ország jobbnál jobb helyekkel és szebb látnivalókkal, tájakkal. Régebben még voltak olyanok, akik csak vásárolni mentek Pestre, mert ott nagyobb volt a kínálat, de manapság már minek elmenni ott a net, meg már minden nagyobb városban vannak plázák tök ugyanazokkal az üzletekkel. Aztán évtizedekkel ezelőtt még sokan az ország kis szegleteiből kórházba kerültek oda, pl. ha rákos volt ott kezelték, de manapság már ezek a kezelések is elérhetők az országban számos helyen, így amiatt se kell egy távoli faluból Pestre zarándokolni, hogy valaki kezeléshez jusson.


Szóval manapság Pest totál megkerülhető, ha csak valakit nem érdekel kifejezetten, hogy megnézze akkor nincs abban semmi érdekes, ha még nem volt ott. Én éltem ott öt évet az egyetem miatt, meg időnként feljárunk intézni ezt-azt, de amúgy szerintem nincs benne semmi. Ez is csak egy város, mint a többi.


Mondjuk én eleve nem vagyok ez a városnézős típus, egy kirándulást, hegyeket, erdőt, mezőt, tavat jobban tudok értékelni, mint azt, hogy ni, itt a Hősök tere. Nekem az épített dolgokból a képek is elegek, a tájakból viszont nem.

2016. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
egy New York-i nem biztos hogy járt ott
2016. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igen, remélem lesz olyan válaszoló aki még TÉNYLEG ne járt soha Budapesten. Csak azért sajnos statisztikailag elég kicsi az esélye, az eddigi válaszok alapján legalábbis.
2016. nov. 13. 18:47
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem jártam Budapesten, most hétvégén megyek elöször:)
2017. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 van rá esély, hogy a GYIK-re a fiatal, városi népesség szokott rá, tehát itt kisebb eséllyel találsz olyat, aki nem járt még Pesten. Miért szeretnél ilyet találni? Ha az első benyomások érdekelnek a városról, azt el tudom mondani 23 éves koromból, mert még emlékszem.


#16 remélem, jól érezted magad :)

2017. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17 Részben pont ezt akartam tesztelni, hogy a gyakorisok között tényleg sokféle ember van-e (pl idősebb korosztályból is lehetnének akik nem jártak még Budapesten). Ha lenne olyan válaszoló aki még soha nem járt itt, akkor el lehetne mondani, hogy "a gyakorin még olyan ember is van, aki soha nem járt Budapesten".

Meg azért a mai világban tényleg eléggé elkerülhetetlen a főváros, így csak egyszerűen az is érdekelt, hogy lehetséges-e, hogy valaki mégsem jutott el soha oda.

2017. márc. 13. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!