Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Akik repultek valaha is a...

Akik repultek valaha is a Malev al , milyen elmeny volt? Nekem mar nem volt lehetosegem veluk repulni sajnos .

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Malévos szülők gyermekeként rengeteget repültem a céggel. Igazából mindig jó élmény volt, de tény, hogy a catering színvonala az utolsó években sokat csökkent. De a személyzet mindig kedves volt, a vonalhálózat is jól lefedte a számunkra így vagy úgy fontos célpontokat, a gépek talán a Malév Express kismadarait leszámítva tudták a számomra elvárható komfortot és rengeteg felfújható repülőgépet kaptam kisebb koromban, később meg jókat viszkiztem szüleimmel a transzkontinentális járatokon.
2020. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
"Táboron" belül a legjobb volt. Mindet kipróbáltam.
2020. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem degradálva a MALÉV-ot, de nem emlékszem arra, hogy nagyobb élmény lett volna, mint (most hasamra ütve mondok egy nem fapados légitársaságot) a Lufthansa például. Főleg európai úticéljai voltak, amik sokkal olcsóbban elérhetőek fapadosokkal.
2020. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok. Akkor azért nem volt "különleges" élmény, mert természetes volt, hogy van egy nem fapados magyar légitársaság. Ez így nyilván nem tökéletes analógia, de most képzeld el milyen furcsa érzés lenne, ha holnap megszűnne a MÁV például.
2020. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmi extra igazából.
2020. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A Malévval egy "ünnepnap" volt mindenki számára a repülés.

Minden utas megfelelő öltözékkel tisztelte meg az utastársait és a mosolygós és kedves utaskísérőket.

Azok még igazi úri járatok voltak, nem a ruppótlan prolikkal volt tömve mint a fapadosok mostanában.

Nagyon olcsó volt a repjegy.

Ha jól tévedek, Prága volt 600 Ft, Krakkó meg 800 Ft körül.

Más világ volt.

2020. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
6: de ezek az árak mégis mikor voltak? Azért a Malév létezett 2000 utánig, én pl a nászutunkra emlékszem, Bp-London oda-vissza 100e fölött volt kettőnknek. Nagy-Britannián belül akkor már lehetett fapadossal is utazni, bár a különség akkor még nem volt óriási.
2020. dec. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Kb úgy képzeld el, mint a régi tévézést. Lényegében az egyetlen légitársaság voltak sokáig akikkel repülhettél. Sokakanak ez nosztalgikus élmény volt, kb annyira, mint amikor visszanézel régi magyar tévés videókat.

Segítek, a kor emberét szórakoztatta, de utólag hihetetlen gagyik.

A fapadosok bejövetelével látszott meg igazán a malév valódi arca, amely olyan volt, mintha a korábbi Kudlik Julik nem mentek volna nyugdíjba.

Rengeteg privilegizált vényasszony volt az utaskísérő, a pilóták közt épp ilyen kasztosodás volt. Csak adott kiváltságosok repülhettek New Yorkba, és a hatékonyságról a dolgozók többsége sosem hallott, nem is értette, mi az.

Szerencse, hogy elmúltak ezek az idők és a malév a méltó helyére került.

2020. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Hazafelé sírtunk az örömtől, hogy magyarul szólnak hozzánk. Kedvesek voltak és nem olyan műmosolyos barbik, mint pl. a finnair vagy a másik, nem ugrik be melyik gépen.
2021. jan. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként a 90-es években volt alkalmam utazni Malévval több országba is, sőt még a régi TU134 és TU154-esekkel is, majd persze a B 737-esekkel.

Sky Club utasként kvázi az akkori business classnak megfelelő kiszolgálással. Aki nem ült akkoriban repülőn, még normális étkészletet adtak az evéshez, kaptál Szamos marcipánt egy kis bőrönd szerűségbe csomagolva, még a turista osztályon is, ahol szintén kérhettél többféle magyar borból. A ferihegyi business váró is kényelmes volt, és persze akkoriban még divat volt és volt választék is friss napilapokból (turista osztályon értelemszerűen nem).

A Malév festése, az egyenruhák összeállítása mindig is bejött. Kedves személyzet.

Volt 1-2 desztináció a 2000-es évek elején, ahova gyakorlatilag csak a repülő volt az ajánlott - pl a Bp-Kijev útvonal, ami akkoriban heti 4x repült, és talán az egyik legkihasználtabb járatuk volt a maga állandó 94-97%-os foglaltságával.

Illetve később 2011 őszén jött a közvetlen Bp-New York járat a B 767-esen (ahogy repültek Torontóba is), direkt úgy foglaltam az utamat, hogy Malévval mehessek.

Illetve 2012 januárjában még sikerült Angliából is Malévval hazajönni, és rá 2 napra jött a mai napig érthetetlen leállás, és a repülők visszavitele.

Nagy kár érte, az biztos... :(

2021. jan. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!