Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit NE vigyek magammal külföldre?

A.Beth kérdése:

Mit NE vigyek magammal külföldre?

Figyelt kérdés

1 évre külföldre utazom munkaügyben.

Ez lesz az első hosszú távú utazásom egyedül, összesen 1 kézipoggyászt és 2x 20 kg-os bőröndöt tartalmaz a repjegyem. Külön albérletben leszek, a berendezés nagyon fapados (értsd:hűtő,ágy+matrac).

Mit vigyek magammal és mi az ami csak a helyet foglalja?



Köszönöm,

27/F



2022. szept. 4. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
ruhák, alapkozmetika, esetleg laptop, minden mást ott érdemesebb venni vagy bérelni
2022. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem pont az alapkozmetikát kihagyhatja egy fiú a poggyászából. :-)))
2022. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk férfiként neked gondolom, ez amúgy is egyszerűbb, de a felesleges ruhák, cipők hada maradjon otthon. Persze legyen néhány váltás nálad, de nem kell a fél gardrób.
2022. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

2-es: alapkozmetika: tusfürdö, sampon, borotva, borotválkozáshoz szerek, stb. Nem ipari mennyiségeket, hanem ami pár hétre elég, mert idöbe telik, mire megtalálja, mi hol kapható, meg nem célszerü azzal kezdeni, hogy a fele pénzét elkölti ezekre.

És egy fiú esetében is fontos az ápoltság, nyugaton ugyanis nem menö a büdös, szörös, ápolatlan valaki, ott ez nem a férfiasság jele, hanem az igénytelenségé!

2022. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Azokat én (férfi) tisztálkodószereknek nevezném (habár szerintem azt a legegyszerűbb beszerezni ott is, de ez más kérdés).

Alapkozmetika alatt ilyenekre gondoltam: szempilla spirál, sminkkészlet, gyantázó szett stb. Ezért írtam, hogy ezt nem muszáj egy férfinak vinnie. :-)

2022. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy valami ilyen félreértés van.

Meg az OK, hogy egyszerü beszerezni, de az elsö pár hétben nem feltétlen ezzel kellene az idöt tölteni. NAgyobb mennyiségeket viszont tényleg nem érdemes vinni.

Eleve a lehetö legkevesebb dolgot vinném, fölösleges a fél háztartást cipelni, amikor ott egyszerübben be lehet szerezni.

2022. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!:-)
2022. szept. 5. 08:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Többször utaztam hónapokig egy 55x40x25-ös hátizsákkal, ezen felül maximum annyi pluszt lehet vinni, ami egy szálláson van, de az albiban nem lesz, hajszárító, meg pár törülköző, konyharuha, 1-2 tányér meg evőeszköz az első pár napra, a többit megveszed helyben, 2 20 kilós bőröndbe nagyjából a komplett életem beférne.
2022. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább olyanok jutnak eszembe, amit mindenképp vinni kéne, de talán ez is segít: vigyél ki alapvető gyógyszereket (pl. fájdalomcsillapítót, lázcsillapítót). Egyrészt lehet, hogy ott aránytalanul drágábbak, lehet, hogy másmilyenek vannak, amiknek a hatását nem ismered, szóval amire időnként (orvos meglátogatása nélkül) szükséged lehet, azt vigyél magaddal.
2022. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem, amit én vinnék magammal, ha pasi lennék:

1 pár fürdőpapucs, 1 kisebb törölköző, alsónemű 2-3 napra, zokni ugyanez, 1-1 hosszú, ill. rövidnadrág, pizsama, 2-3 póló/ing, 1-2 meleg pulóver, kabát (őszi-téli), bakancs/téli cipő, esetleg sapka-sál-kesztyű (ha van otthon, jó minőségű, persze ezeket kint is jó megvenni, csak nem tudom, lesz-e erre kereted), 1-2 guriga wc papir, tusfürdő-sampon kombó, fogkrém, fogkefe (nézd meg, hogy ezek közül miből kell reptérit venni, én még nem repültem, de párom igen, és állítólag sok mindent csak úgy engednek fel, ha ott vetted, de valaki javítson ki), laptop, telefon, fülhallgató és a töltőik, száraz ennivaló, amit megehetsz megérkezésnél, plusz ital, dezodor, borotva, borotvahab, fésű (ha kell), laptopra a kedvenc filmeket, könyveket letölteném, mert kint más szabályok lehetnek, körömcsipesz, spéci összecsavarható hálózsák (írtad, hogy matrac van, de ágynemű gondolom nem lesz, vagy nem tudom), napszemüveg, nagyon alap gyógyszerek, pár sebtapasz, kézfertőtlenítő és ha nincs vízforraló sem, lehet vinnék, plusz tasakos kávét, illetve nézd meg, milyenek a konnektorok, mert lehet, hogy kell átalakító/hosszabbító.

Kicsit kusza lett, de én ezekkel mennék, a többi dolog ráérne kint, aztán méregesd a bőröndöt, mert ha fér bele és megvan a jegy, akkor vigyél annyival több ruhát/magyar kaját, vagy bármit, amit vinnél még vagy kevésnek találsz.

2022. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!