Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit NE vigyek magammal külföldre?

A.Beth kérdése:

Mit NE vigyek magammal külföldre?

Figyelt kérdés

1 évre külföldre utazom munkaügyben.

Ez lesz az első hosszú távú utazásom egyedül, összesen 1 kézipoggyászt és 2x 20 kg-os bőröndöt tartalmaz a repjegyem. Külön albérletben leszek, a berendezés nagyon fapados (értsd:hűtő,ágy+matrac).

Mit vigyek magammal és mi az ami csak a helyet foglalja?



Köszönöm,

27/F



2022. szept. 4. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha már kávé, kaja, akkor csomagolnék egy műanyag kemping étkészletet, hogy legyen miből enni/inni gyorsan.
2022. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. szept. 7. 00:50
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit már itthon se használsz soha, vagy ha használod, akkor is meg tudsz lenni nélküle, azt semmi esetre sem érdemes elvinned magaddal, mert csak a helyet foglalja.

Ami nélkül nem tudsz meglenni és mindenképp szükséged van rá a mindennapokban, azt érdemes elvinni (kés, olló, stb).


Hajszárító pl. nem szükséges, ha kopasz vagy netán mindig rövidre nyíratod/nyíratod a hajad. Ha nem hordasz (rendszeresen) vasalt ruhát/öltönyt, akkor vasalóra sincs szükséged.


Mivel a szállásod nincs berendezve, egy csomó mindenre szükséged lesz valószínűleg, viszont a méretük/súlyuk miatt ezeket nem tudod mind kivinni itthonról. Néha és bizonyos dolgokat el lehet kérni általában a szomszédoktól is. Ahogy a mondás tartja, amire évente 1-2x van szükség, azt elég bérelni/kölcsönkérni, amit gyakrabban használsz, azt inkább vedd meg.


Érdemes a szomszédokkal, kollégákkal, helyi magyar/expat közösségekkel egyéb helyi emberekkel minél szorosabb kapcsolatot ápolni, hogy legyen helyi szociális hálód, akik segíteni tudnak, ha bármire szükséged van, esetleg kaphatsz tőlük hasznos dolgokat kölcsön.

Próbálj meg körülnézni, vagy ha van kint ismerős (esetleg helyi magyarok vagy általánosabban expatok FB csoportja), rákérdezni, hogy milyen lehetőségek vannak hétköznapi használati tárgyak, bútorok olcsó beszerzésére, bérlésére. Vannak olyan helyek, ahol akár ingyen, vagy olcsón lehet csomó mindent szerezni. Bizonyos országokban/területeken kimondottan népszerű, hogy ami valakinek felesleges, de más még tudja használni, azt nem a kukába dobják (és fizetnek azért, hogy hulladék legyen belőle), hanem vagy kiteszik a házak elé és bárki elviheti (akár bútorokat, tévét, egyéb komoly dolgokat is), vagy akár vannak olyan gyűjtő helyek, ahol letétért, vagy nyomott áron átveheted és később, ha neked már nem kell, vissza is viheted. Ezek a megoldások sokat segíthetnek benne, hogy kis költségvetéssel otthonosabb, használhatóbb legyen a szállásod, amíg ott vagy.


Ami jól jöhet, de nem biztos, hogy szükség lesz rá (pl. szerszámok), azokból ha van, akkor érdemes lehet olyat vinni, ami kompakt/multifunkciós. Pl. vannak olyan multitoolok, ami bicska méretű és egyben van benne fogó, csavarhúzó, fűrész, dugóhúzó, sörnyitó, stb. Egy hagyományos bicska sem biztos, hogy hátrány, bár ha van legalább egy többször használható műanyag evőeszköz készlet, az kiválthatja. Mondjuk én inkább a katonai kanálgépre esküszöm, itthon is azt használom (viszont sajnos vannak belőle nagyon gagyi utánzatok, amiknek a konzervnyitója használhatatlan, mert előbb elhajlik, mint kinyitja a konzervet).


Ha különlegesebb dolgokra van szükséged, vagy nagyon ragaszkodsz bizonyos márkákhoz, azokból érdemes lehet valamennyit vinned magaddal, mert ugyanazt a márkát nem biztos, hogy megkapod kint és ha sikerül, azt is nehezebb beszerezni.

Kimondottan jellegzetes magyar termékekből (túró, mák, erőspista, pirosarany, majonézes torma, túrórudi, Pick szalámi, stb) érdemes lehet vinni valamennyit, mert kint nem lehet általában ilyeneket kapni. Viszont egy évre nem is tudsz belőlük feltankolni.


Arra figyelj, hogy mit melyik csomagban szállíthatsz, különösen ha repülővel utazol. Szúró-vágó eszközök csak a feladós bőröndben lehetnek, akkumulátoros eszközök (pl. elektromos fogkefe) csak a kézipoggyászban. Folyadékokat és krémeket a kézipoggyászban csak nagyon kis mennyiségben vihetsz (max 1 liter összesen, max 100ml flakkonokban. ha nagyobb a flakkon 100ml-nél, akkor is kidobatják, ha csak 100ml-nél kevesebb van benne). Viszont a feladós bőröndöket dobálják, egymásra pakolják. Nagyon könnyen előfordulhat, hogy egy feladós bőröndbe csomagolt üveg eltörik, egy műanyag flakon a külső hatások miatt kidurran, vagy kifolyik. Ha a ruháid közé teszed, akkor nagyobb eséllyel épségben marad, viszont ha mégis történik vele valamik akkor a ruhákat is összekeni, eláztatja. Mindenképp érdemes a folyadékokat egy lehetőleg légmentesen zárható nylon zacskóba csomagolni a ruhák között - de még ez sem feltétlenül garancia semmire.

Ha már eleve megvetted itthon és más nem fogja elhasználni, akkor érdemesebb lehet elvinned, hogy kint te elhasználd. Viszont ha itthon elfogyott, akkor az útra már inkább ne vegyél itthon, majd kint megveszed. Pont azért, mert kint legalább annyira, de inkább jobban adnak ezekre a dolgokra, meg is tudod venni őket. Az ára lehet, hogy magasabb, de ez sem biztos és azzal, hogy nem kell szállítanod, lehet, hogy többet nyersz, mint amit az áron veszítesz. Mivel kaját úgyis kell kint venned és többnyire nem étteremben fogod elkölteni a pénzed, így a tisztálkodó szereket ugyanúgy meg tudod venni bármelyik boltban. Tesco vagy hasonló boltok mindenhol vannak, valószínűleg könnyebben megtalálod őket, mint a szállásodat.


Nem írtad, hogy melyik országba mész, pedig komoly jelentősége lehet. Pl. UK, USA (és még néhány ország) más elektromos hálózatot használ, mint Európa. Van ahol csak a dugó tér el, elég azt átalakítani. Máshol a feszültség sem 210-230V hanem 100-130V.

Indulás előtt ennek mindenképp érdemes utána nézni és megnézni, hogy a te elektromos eszközeid (telefon töltő, laptop, monitor, rádió, ébresztő óra, WiFi router, lámpa, stb.) milyen dugóval rendelkeznek,

Ilyen helyre érdemes vinni magyar hosszabbítót, hogy a magyar dugós elektromos eszközeidet ugyanúgy be tudd dugni, mint otthon és elég legyen csak a hosszabítót adapterbe dugni, ami a falba megy.

Ha a célország ugyanazt az elektromos hálózatot használja, mint mi, vagy minden eszközöd képes a 110/220V működésre és van is mindhez cserélhető dugó, akkor ez nem feltétlenül annyira fontos. Megnézni viszont mindenképp érdemes az indulás előtt!


Érdemes alaposan megnézni a célország általános hőmérsékletét. Meleg helyre valószínűleg nem kell annyi téli/vastag ruha, hideg helyre valószínűleg kevesebb nyári/vékony ruha szükséges. Érdemes viszont legalább valamennyire felkészülni a meglepetésekre, mert szélsőséges időjárás előfordulhat bárhol. Éjszaka a sivatagban is lehet akár fagy.


Érdemes azt is jó előre átgondolni, hogy az egy év alatt milyen programokkal tervezel akár a helyi adottságok figyelembe vételével, akár a saját szokásaid alapján. Milyen helyi ünnepek, szokások, hagyományok vannak, amik alapján sejthető, hogy ott helyben fogsz elmenni nyaralni, síelni, stb, vagy inkább hazajössz, netán máshova mész szünetre.

2022. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. szept. 13. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!