Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A poggyász kiló szabályozásáró...

A poggyász kiló szabályozásáról kérdezek. A többi lent?

Figyelt kérdés
Budapestről utazok 4 nap múlva, és 20 kilós bőröndöm van. Viszont a bőrönd 21.1 kiló lett. Ebből már baj lehet? Mennyi az a többlet, ami nem okoz problémát? Pl ha 20,5 kiló lesz, akkor az már jó?

2023. aug. 28. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden légitársaságnál 20 kg a limit, de elvileg túllépni nem szabad.
2023. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimálisan túl lehet lépni (szerintem reptértől és légitársaságtól függhet), de az 1,1 kg valószínűleg sok lesz.
2023. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légitársaságtól is függ, a fapadosok a legszigorúbbak ebben. Pár dolgot pakolj át kézipoggyászba.
2023. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztatnék.
2023. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egesz biztos, hogy nem lehet tullepni. Tarsasagot nem irsz, 17-22 kg altalaban, de barmennyi is a limit, szigoruan veszik. Dobaltam mar ki hazafele naptejeket, testapolot, meg kezipoggyaszba turtam nagyon gyorsan dolgokat, mikor hazafele volt nehezebb a poggyasz.
2023. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BeefEater ***** válasza:

Légitársaság függő. Ahogy írták, a fapadosok szigorúbbak szoktak lenni, engem a British Airways többször elengedett már "túlsúlyos" poggyásszal fizetés nélkül (pedig már előkészített bankkártyával mentem oda).

(Van, ahol úgy számolnak, ha egy foglaláson van 2 ember, fejenként 20 kg feladottal, akkor elengednek 18+22 kilóval. Van, ahol nem.)

Arra figyelj, hogy 32 kilónál nem lehet nehezebb akkor sem, ha fizetnél érte.

2023. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemesebb úgy célozni, hogy már eleve alatta legyél, mert a mérlegeknek is van egy tűrési pontossága, nem minden mérleg fogja ugyanannyinak mérni a csomagodat. Ami nálad 1kg többlet, azt a reptéren lehet, hogy nem fogják többnek mérni, de az is lehet, hogy már 3kg többletnek mérik. Emiatt a tűrési pontatlanság miatt is van részben, hogy sok légitársaság rugalmas valamennyire és van hogy egy kis túlsúlyra csak legyintenek.

Viszont mivel ez abszolút azon múlik, hogy a dolgozó, akihez épp odalépsz a reptéren a csomagoddal, mennyire van jó hangulatban, mennyire engedékeny, épp mennyire van tele a hócipője vele, hogy a főnökei piszkálják, hogy nem csinál elég bevételt a súly felárak beszedésével, stb. nagyon nagy a bizonytalanság benne, hogy épp mázlid lesz-e vele vagy sem.


Érdemes alaposan átnézni a csomagodat, hogy biztos tényleg minden nélkülözhetetlen-e belőle, vagy van amit még itthon hagyhatsz.


Azzal viszonylag jól lehet trükközni, hogy 1-2 réteg ruhát magadra veszel csak a beszállás idejére, így a kézipoggyászod is meg tud felelni a méret és súly korlátoknak, meg a feladós is. Amíg nem mész a beszállító sorhoz, addig lehet a kezedben, vagy a kézipoggyászodban, a beszálláshoz felkapod őket, aztán ha már túljutottál a beszállításon, újra leveheted őket.


A feladós poggyászt mindig mérik, sőt ha van feladós poggyászod, akkor sok esetben a kézipoggyászt is lemérik rögtön. Erre is érdemes felkészülni, hogy ne legyenek belőle meglepetések.

Ha többen utaztok, vagy elkísér valaki, akkor érdemes lehet a kézipoggyászon felüli dolgokat, vagy a kézipoggyászból a nehezebb dolgokat rájuk bízni, hogy a kézipoggyász mérésénél se legyen gondod.


A beszállító kapunál már általában nem mérik a kézipoggyász súlyát, sőt még a fapadosoknál is egyre ritkább, hogy akár csak a méretét is mérjék. A személyzet elég rutinos, jobbára csak azokat a táskákat mérik le, amin már ránézésre látszik, hogy túl nagy és nem fog beleférni a keretbe - leginkább a gurulósokat, mert azok kilógó kerekei, fogantyúi hajlamosak fennakadni a mérőkereten. Hátizsákból még a nagyobbakat sem mindig szokták lemérni, így a kézipoggyásznál kisebb lehet a kockázata, hogyha túlsúlyos. Persze érdemes itt is lehetőleg arra készülni, hogy ha mérik és túlsúlyos, akkor mik azok, amiket magadra tudsz venni, hogy mégis átmenjen a táskád a mérésen - vagy különben fizetheted a magas felárat, mert a reptéren fizetve mindig jóval drágább, mint ha eleve olyan súlyú poggyászt veszel, amibe beleférsz.


Arra is figyelj, hogy fapadosoknál egy övtáska, vagy a nyakadban lógó fényképezőgép is külön táskának minősül, ha nem tudod a kézipoggyászba beletenni. A hagyományos légitársaságok mindenben egy kicsit rugalmasabbak szoktak lenni, elnézőbbek az ilyesmivel is, cserébe a magasabb jegyárakért. A fapadosok viszont pont azért olcsók, mert az egészen alapvető dolgokon túl minden másért felárat számítanak fel.

2023. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!