Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Budapestrol repulnek Atlantaba...

Medgyesi-Szabo Rozália kérdése:

Budapestrol repulnek Atlantaba, Amszterdami atszallassal. Az amszterdami repteren 1ora 45 perc van az atszallasra. Elegendo ez az ido?

Figyelt kérdés
2023. okt. 3. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Alapesetben még sok is, igazából 45 perc is elég lehet bőven.

Viszont ha egy nagy vihar (esetleg hóvihar, nem tudom mikor utazol) miatt 2 órás késéssel indul a gép, akkor szívás... de ezt úgysem tudod előre kiszámolni, viszont nagyon kicsi rá az esély.

Szóval szerintem elég, én legalábbis emiatt nem keresnék másik járatot, csak nagyon reménykednék, hogy semmi vis maior fennforgás nem lesz.

(Mi nászútra igyekezvén egy pesti vihar miatt ragadtunk egy napra Isztambulban, de irodával mentünk, és ők azt mondták, hogy 45 perc BŐVEN elég... hát nem lett 🙃)

2023. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, mennyire fontos neked időben Atlantába érni. Ha belefér egy nem nagy valószínűségű, de ki nem zárható fél-egy napos késés, akkor abszolút vállalható az 1:45 átszállàsi idő. De én például a magam nyugalma èrdekében transzatlanti járatoknál 3 órát szoktam számolni, mert ez a nagyobb reptereken is egy nyugodt átszállást és/vagy kellő tartalékidőt jelent. És ha minden flottul megy, irtó jókat lehet ezeken a reptereken kajálni, még ha nem is olcsón.
2023. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben egy foglalási számon vannak a járatok, akkor a légitársaság felelőssége, hogy elérd a csatlakozást. Ha nem sikerül, akkor nekik kell új repjegyet, szállást, kártérítést, stb. biztosítani. Más kérdés, hogy az elveszett időt nem tudják visszaadni.
2023. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Schipol egy normál méretű repülőtér (nem valami giga, mint mondjuk a frankfurti vagy az isztambuli), szerintem elég lesz az idő.
2023. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz, feltéve, ha nem lesz 30 percnél nagyobb késés.
2023. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5 vágyok: 45 percet akartam írni
2023. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem eszik olyan forrón a kását. Rendszeresen utazom Schipholon keresztül az USA-ba, ha rossz kapunál tesz ki a ráhordó járat, azért lehet rendesen gyalogolni. Amint beérsz középre, ott ahol a Schengenen kívüli kapukhoz vezető fülkék vannak, szinte mindig óriási a tömeg és a fejetlenség. Elsőre nem egyértelműek a sorok. Arra figyelj, hogy vannak ott dolgozók, akik hangosan kiabálva próbálják kiszűrni azokat, akiknek short connection-je van. Figyelni kell, hogy miket kiabálnak.Nagy a fejetlenség. Anybody to Atlanta? Anybody before 10:45? Ha ez még rád nem vonatkozik, de 10:50 már igen, akkor nyomulni kell. Jelentkezni kell és odafurakodni, akkor beengednek egy külön sorba, ahol gyorsan átjutsz az útlevélellenőrzésen. Nekik sem érdekük, hogy lekésd a gépet. Ez a tömeg főleg reggel és délelőtt van, amikor a legtöbb gép indul.

Meg lehet csinálni ha nem késik sokat a ráhordó, de ha meglátod a tömeget, nem pánikolni, figyelni. Angolul meg nyilván tudsz

Legutóbb két hete voltam Schipholon keresztül Chicagoban

2023. okt. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!