Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hova lenne érdemes nekem és...

Hova lenne érdemes nekem és anyukámnak repülővel utazni, ha csak az a cél, hogy egyszer utazzunk repülővel is, és minél olcsóbb és minél közelebb legyen? És lehetőleg még aznap vissza is tudjunk utazni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 19. 21:45
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#9: 40 vagyok és 20 éves korom óta állok folyamatos pszichiátriai (gyógyszeres) kezelés alatt, mivel több súlyos pszichiátriai betegségem is van, továbbá autista is vagyok (amit felnőtt koromban diagnosztizáltak csak)... Én úgy gondolom, hogy főleg az autizmusom miatt tudok csak otthon (a megszokott helyemen) aludni, sehol máshol... Azt hiszem tovább nem kell már magyarázkodnom erről... Vagy mégis?


#10: Hát anyukám mondta nekem, hogy amíg él, addig szeretne életében egyszer repülőn is utazni, én csak szeretném teljesíteni eme óhaját, és engem is érdekel a dolog, mivel még én sem ültem repülőn... Illetve ez így nem pontos, mert kis koromban egyszer ültem egy vitorlás(?) repülőn, de az olyan régen volt, és olyan kicsi voltam, hogy már alig emlékszem rá (csak valami olyasmi rémlik, hogy nagyon magasan voltunk, és minden nagyon kicsi volt)... Viszont szeretnénk egy rendes, utasszállító gépet is kipróbálni... A kijutás, stb... nem lenne gond szerintem, ennél jóval bonyolultabb dolgokon is átestünk már, és mivel ez a dolog velejáró része, nyilván azért is mennénk, hogy ezt is (legalább csak egyszer) kipróbáljuk...

2023. nov. 22. 21:36
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, bocsi, csak furcsának tűnt, hogy valaki simán vesz egy akkora kihívást, mint amilyen a repülés (legalábbis nekem az mindig iszonyatos stressz, pedig nem vagyok kezdő), de nem tud idegen helyen aludni 🙂

A körülményeket nem írtad, így ez már árnyalja a képet...

Akkor marad a skyscanner böngészés, hátha találsz olyan szimpatikus desztinációt, ahol megoldható az oda-vissza út ugyanazon a napon.

Majd írd meg, hogy mi lett a döntés! 🙂

2023. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#12: Hát igen, én már csak ilyen furcsa (is) vagyok... :-)

Ez még nem mostanában lesz (mármint a repülés), nem a nagyon közeli jövőben (idén már biztosan nem), mert még 1001 más dolog is van addig, de ha már aktuális lesz és meglesz a célpont is, mindenképpen írni fogok ide... :-) És köszönöm mindenkinek a választ / segítséget!

2023. nov. 23. 16:58
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Skyscanner nem egy rossz kiindulási pont, de mindenképp a légitársaság saját oldalán vedd meg a jegyet, ne a Skyscanneren. Olcsóbban jössz ki és biztosabb a kommunikáció is, ha közvetlenül te vagy a légitársaság ügyfele és te veszed tőlük a jegyet, nincs köztetek egy közvetítő cég, aki aztán fene tudja, hogy szól-e időben, ha esetleg változás van a járatoddal...


Az is megoldás, hogy nézegeted a közeli városokba induló járatok árait, hogy melyik mikor mennyibe kerül, így lesz egy rálátásod, hogy mi az átlagos ár, mi alá nem szokott menni, ha olyan ár jön szembe, legközelebb meg tudod venni, mert már tudod, hogy az az olcsó, alatta nem nagyon várható már kedvezmény.


Érdemes olyan célországot keresni, ahova van egy nap több járat is, mert különben nem fog kijönni az aznapi visszatérés. A kisebb forgalmú helyekre általában csak heti néhány járat van és ugyanazzal a géppel nem valószínű, hogy vissza tudtok jönni, amivel kimentetek. Lehet, hogy nem ugyanide fog visszajönni, ahonnan kimentetek vele, de még ha ide jön vissza, akkor is bizonytalan, hogy időben sikerül-e kijutnotok a reptér érkezési oldalán és aztán még a gép indulása előtt időben vissza az indulási oldalon. Ez általában nem szokott szempont lenni az utasoknak, így erre egyáltalán nincs optimalizálva a rendszer és nem tudtok csak úgy átsétálni a reptéren belül, meg a gépen sem maradhattok csak úgy fent.


Én eleve inkább olyan várost néznék ki, ami érdekel is titeket legalább valamennyire és mellesleg van legalább reggel oda, este vissza járat. Ha rövid is az a fél nap, amit ott tölthettek, még mindig több a semminél, legalább 1-2 híres látnivalót meg tudtok nézni.

Sajnos a legtöbb esetben 1-2 órát érdemes rászámolni a reptérre/ről be/kijutásra, a gép indulása előtt 2, inkább 3 órával érdemes odaérni a reptérre. Ezekkel sok idő elvész az utazásotokból egyetlen nap alatt.


Én leginkább Londont javasolnám, mert szeretem a várost, sok féle látnivaló van benne és általában egy nap 3-4 járat is szokott lenni, így esélyes, hogy találtok egész jó áron egy reggel 6-os induló gépet, meg egy 22 óra körüli visszatérő gépet, így viszonylag sok időtök lehet a városban - még úgy is, hogy a kb 2 órás utazási idő nem a legrövidebb.

2023. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
#14: Köszönöm a részletes választ! Szerintem London biztosan nem jöhet szóba, ugyanis SAJNOS vidékiek vagyunk, így Pestre is előbb még fel kell jutni (és még onnan is haza)... :-( Pedig Londonra NAGYON kíváncsi lennék, már csak azért is, mert metrómániás vagyok, és London a metró "őshazája"... De szerintem London semmiképpen sem férne bele 1 napba, maximum esetleg úgy, hogy 1-2 óránk lenne csak Londonban, de annyi idő alatt még a metróig sem jutnánk... :-(
2023. nov. 27. 21:57
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor rossz hírem van, mert az, hogy vidékiek vagytok és még Pestre is fel kell jutnotok, meg onnan haza, az nem London ellen szól, hanem az összes repülővel utazás ellen. Ahogy az is, hogy te csak otthon tudsz aludni, máshol nem.

Ugyanis bárhova szeretnél repülővel utazni, ahhoz a lakhelyedről el kell jutni egy repülőtérre, ahonnan repülők indulnak. Magyarországról, mindenhova a Budapest Airportról megy a legtöbb gép. Szóval ezt a problémát nem csak London esetében, hanem minden repülő utazás esetében ugyanúgy meg kell oldanod.

Viszont ha már úgyis le kell küzdeni ezt a lakhelyed és a reptér közti távolságot és mindenképp extra idő, költség és utazási teher a repülős utazásotokon, akkor szerintem pláne ezerszer érdemesebb akár az egy napos utazásból is megpróbálni kihozni a legtöbbet, hogy ne csak a repülőt meg két repteret láss a világból, hanem az úticél városból is láss legalább valamit. Ha csak buszozol a városban egy kicsit, akkor is többet látsz belőle, mint ha ki se mozdulsz a reptérről.


Persze ott van még Debrecen is, de onnan csak néhány helyre és jóval kevesebb járat van (mondjuk London mint az egyik legnépszerűbb útvonal pont előfordul itt is). Néha használja egyik-másik cég a sármelléki repteret is, de úgy hallottam, most épp katonai gyakorlatot tartanak ott és amúgy sem szokott nagy forgalma lenni.

Szokás mondani, hogy a Budapest Airport harmadik terminálja a Bécsi reptér, sokan kibuszoznak Budapestről vagy Magyarország más részeiből is Bécsbe és onnan repülnek, ha onnan van kedvezőbb járatuk. De ez ugyanúgy bonyolítja az utazást, mint Budapest és egyáltalán nem biztos, hogy bármivel beljebb vagytok vele, mint azzal, ha Budapestről indul a gépetek.


Ahogy írtam (persze nyugodtan nézz utána és keress cáfolatot, hátha találsz), szerintem elég valószínű, hogy Londonba van a legtöbb járat egy nap és így a legjobb idő elosztással is ezek között tudtok válogatni, hogy még aznap vissza tudjatok jönni. Pont azért lehet legesélyesebb London, mert oda nem csak hajnali és késő esti járat van, hanem (pláne több légitársaságot is átnézve) találhatsz akár néhány órával későbbi induló és pár órával korábbi visszatérő járatot. Szerintem ennél bárhova máshova csak rosszabb lehetőségeitek lesznek.


Persze nézd meg a közelebbi célállomásokat is, hátha találsz kisebb menetidővel. Ha ennyire csak a repülés élménye a lényeg és mindegy a célállomás, akkor nem kell bemenni a reptérről a városba, nem kell olyan messzire menni. Akár Bécsbe vagy Prágába is mehettek repülővel. Csak az a kérdés, hogy van-e ezekbe a városokból aznapi visszaútra lehetőségetek. Na meg tényleg megérné csak a repülés miatt?


Tudom, hogy rendkívül nehéz a te helyzetedben, de mindenképp jobb lenne, ha tudnál máshol is aludni. Akár a fáradtságtól és élményektől kiütve, akár altatóval.

Sokkal több lehetőségetek volna több időt beosztani, több mindent megnézni és kipihentebben hazautazni.

Egyébként te még nem tapasztaltad és lehet, hogy az első út izgalmai közepette nem is így hatna rád, de a repülő út rémesen unalmas, pláne ha hosszú. A felszállás-leszállás kivételével egy belső széken szerintem hamar álomba szenderül az ember. Én át szoktam aludni a repülő utakat. Persze nekem nincs gondom az idegen helyen alvással, így nálad erre nem nagyon érdemes építeni.


Viszont ha már csak a repülés élménye miatt akarsz minden áron repülni, akkor mindenképp érdemes ablak mellé foglalni a jegyed némi felárral, hogy ki tudj nézni az ablakon és lásd a tájat, ne csak a belső részre, ahol csak az előtted ülő székét látod egész idő alatt. Ne a gép közepére foglalj a szárnyhoz, mert ott a szárny kitakarja lefelé a kilátást. Vagy a gép elején, vagy a végén jobb, ahol szabad a kilátás. A hátsó ablakokból is látszik a szárny, belóg a látómezőbe, de fölötte és alatta is látod a tájat, ami sok esetben pazar látvány szokott lenni (ez persze nagyban függ az útvonaltól és az időjárástól is). Az időjárással nem valószínű, hogy tudsz tervezni a foglalás időpontjában, úgyhogy ilyen tényezőkkel már ne bonyolítsd tovább az amúgy is összetett utazási képletedet.

2023. nov. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy melyik reptérre érkezel. Míg Magyaroszágon az egész országban van 1 nagy budapesti és 1, néha 2 kisebb vidéki reptér, addig csak Londonba 6 reptéren keresztül lehet eljutni.


A fapados társaságok általában Luton, Gatwick és Stansted repterekre repülnek, de pl. ha Heathrowra érkezel (általában hagyományos, nem fapados légitársaságok, drágábban repülnek ide), akkor kisétálsz a reptérről és felszállsz az általad áhított londoni metróra, ami egyenesen bevisz a városba.

Mondjuk ezzel is egy óráig tart bejutni a városba. A metrón utazva csak a metró állomásokat látod, amiken áthaladsz. Az állomások között meg választhatsz hogy az alagút falát, vagy a metró kocsi belsejét nézed.

A buszon ülve legalább az utcákat, házakat látod, amik között halad a busz. Még ha ez nem is feltétlenül a turista számára legérdekesebb környéket jelenti, akkor is érdekesebb lehet valamivel a metrónál.

De ha a metró érdekel, akkor nem biztos, hogy a busz kínálta látvány érdekesebb. Viszont a buszról is át lehet szállni a metróra.


Én általában Lutonból busszal szoktam bemenni és ott szállok metróra. Végigmenni a Victoria Station-ig 1,5-2 óra busszal.

Ha jobban sietek, vagy máshova megyek, akkor egy korábbi buszmegállónál, a Baker Streeten (ahol a Sherlock Holmes múzeum és a Madamme Tussauds van), vagy még korábban már Londonba érve a Finchley Roadnál szállok le és onnan metrózok be, így gyorsabban mehet a busznál és a metró érdekesebb részeit láthatod a belvárosban.

2023. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
#16: Ha anyukámmal megyek Pestre, még hétvégén is mindig a legkorábbi vonattal megyünk, ami már legkésőbb 7:30 AM CET-re a pesti pályaudvaron van, hétköznap pedig még előbb, már 7:00 AM CET-re... Hazamenni pedig a 6:00 PM CET-essel szoktunk, de jön még 7:00 PM CET-kor, sőt, még 8:00 PM CET-kor is... Szóval nem hinném, hogy az, hogy nem vagyunk pestiek, olyan hatalmas nagy probléma lenne (legalábbis repülőzés szempontjából)...
2023. nov. 28. 17:14
 19/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik lehet a Pesti pályaudvar, de ha pl a nyugati, akkor onnan tömegközlekedve másfél óra a reptér. Ha csak órával vagytok ott a gép indulása előtt (első alkalommal inkább 2 órát szokás javasolni), akkor is, a legkorábbi gép amit el tudtok érni ami ilyen 10-kor indul. Egy átlagos európai repülőút 2-2,5 óra, ha kettővel számolunk, akkor, legkorábban 12-re fogtok valahol leszállni és ezek csakis a legjobb eshetőségek. Olyan gépet kell találnotok visszafelé, ami legkorábban 14:00-kor száll fel, előbb nem.


Most nektek direkt megnéztem több repteret is. Bécs, Párizs és Róma, London nem jó úticél nektek. Talán még indul 12 körül járat, és talán még indul aznap visszafele járat, de a vonatot nem fogjátok elérni, az 100%.


Úgy kereskedelmi repülőt használni, hogy nem tudsz máshol aludni, pénzkidobás és az sem biztos, hogy ez lehetséges-e.


Fontoljátok meg a sétarepülést, mert ez így kb összehozhatatlan, de ha valahogy mégis sikerülni, amit nem hiszek, akkor is egy olyan 150-200 ezer forintocskába kerülhet ez nektek.

2023. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nekem 54 perc a legtöbb idő, amit kiadott a BKK Futár a Nyugati és a Liszt Ferenc 2-es terminál között...

150-200 ezer nem kevés, de annyira nem is olyan borzasztóan sok (mihez képest persze)... Anyukám viszont most azt mondta rá, hogy az nem olyan sok...

2023. nov. 28. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!