Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hova lenne érdemes nekem és...

Hova lenne érdemes nekem és anyukámnak repülővel utazni, ha csak az a cél, hogy egyszer utazzunk repülővel is, és minél olcsóbb és minél közelebb legyen? És lehetőleg még aznap vissza is tudjunk utazni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 19. 21:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"nem hinném, hogy az, hogy nem vagyunk pestiek, olyan hatalmas nagy probléma lenne (legalábbis repülőzés szempontjából)"


Akkor szuper, sok sikert hozzá!


Csak akkor nem tudom, minek írtad korábban, hogy "Szerintem London biztosan nem jöhet szóba, ugyanis SAJNOS vidékiek vagyunk, így Pestre is előbb még fel kell jutni (és még onnan is haza)..."


Most akkor nem akadály, vagy sajnos nem jön össze miatta?


Vagy mindegy, csak sajnáljunk? Mit szeretnél?

2023. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem teljesen értem, hogy miért ragaszkodtok ennyire a kereskedelmi utazáshoz sétarepülés helyett
2023. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
London azért messze van... A kérdésben benne volt, hogy "minél közelebb legyen"...
2023. nov. 28. 18:34
 24/30 A kérdező kommentje:
Pl. Bécs teljesen jó lenne, HA megy oda egyáltalán repülő (jó lenne)... És ott még metró is van...
2023. nov. 28. 18:35
 25/30 A kérdező kommentje:
#22: Nem ragaszkodunk, majd meglátjuk...
2023. nov. 28. 18:37
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem mindenhova van annyi járat, mint Londonba. Van ahova hetente megy egy repülő, amivel ugyanúgy nem vagy sokkal beljebb, mint azzal, ha heti három gép van, mert nem tudsz kint aludni.

Még ha van is két társaságtól két külön gép ugyanazon a napon, akkor is lehet, hogy másik reptérre megy az egyik, mint ahonnan jön a másik.


Mondjuk, ha elég közeli úticélt választasz, az is lehetőséggé válhat, hogy csak egyik irányba repültök, a másik irányba meg elég a busz vagy vonat.

Pl. Bécsbe kimentek busszal/vonattal és onnan hazarepültök, így elég lehet egyetlen gép az adott városba/ból.

2023. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van #22-nek: nem érdemes egy külföldi út árát kifizetni csak azért, hogy a repülés élményét kipróbáld.

Utasszállító gépben nem olyan hatalmas élmény a repülés. Egy kényelmetlen busz, aminek szárnya van. Nem sokat érzel a repülésből. Elején-végén picit döcög, néha közben kicsit megrángat, amúgy csak bedugul a füled és dög unalmas. Az ablakban jobb esetben szép a kilátás, de csak ha jó az idő, különben abból se látsz sokat.


Közben mindez aránytalanul sok macerával jár (korán kelés, kijutást a reptérre, sorban állás, biztonsági ellenőrzés, poggyász méregetés, rengeteg várakozás, stb).

Mindenki csak azért vállalja be ezeket, mert el akar jutni A-ból B-be minél gyorsabban és olcsóbban. Sokan inkább vonattal vagy busszal mennek, csak hogy a repüléssel járó macerát megússzák. Ti meg csak ezt keresitek a többi előny nélkül.


Bármelyik sport reptérre kimentek és találtok kisgépes pilótát, aki elvisz egy körre egész olcsón és ott tényleg a repülést élvezhetitek a kellemetlen macera nélkül. Ráadásul megbeszélitek, mikor mennétek és alkalmazkodik hozzátok, nem nektek kell az ő menetrendjéhez igazodni.

2023. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Relatív, hogy kinek mi a sok/kevés. 150-200 ezer szerintem sem túl sok pénz egy JÓ utazásra. De számomra az utazás nem a vonatozásról, buszozásról, repülőzésről szól, hanem hogy a világból többet lássak, más városokat, tájakat, kultúrákat. Nekem nem az utazás a célom, hanem csak egy eszköz a célom eléréséhez.

Ebből a pénzből én eltöltök két majdnem teljes napot Londonban és hiánytalanul kiélvezem, hogy ott voltam, megnéztem a főbb turista látványosságokat, sétáltam azokon az utcákon, amiket sok történelmi személy koptatott. Megnéztem szép épületeket, teáztam egy teázóban, könyveket lapozgattam egy könyvesboltban, vagy csak ücsörögtem egy padon és néztem, hogyan száguldanak tova a piros buszok és fekete taxik, de még az is belefér, hogy utazzak ezekkel a buszokkal, metróval, meg sétáljak egyet valamelyik karácsonyi vásárban. Mindezek MELLETT az is benne van, hogy repülővel is tudok közben utazni.


Neked meg az idő szűkössége és az ott alvás kizártsága miatt még az is necces, hogy összejön-e, hogy képes legyél egy nap alatt megjárni, de ha igen, akkor is esélyes, hogy csak annyira futja, hogy Budapestről felszállsz egy repülővel, elrepülsz valahova, ott az A kijáraton kimész, megkeresed a B bejáratot és visszaszállsz a haza induló repülőre és visszarepülsz Budapestre, hogy elérd a haza tartó vonatodat. (Ha meg neked megfelelő időben csak egy másik reptérről jön vissza gép, akkor lehet, hogy még ez sem sikerül egy napon belül.)


Elhiszem, hogy vágysz/tok az utazás élményére, de ez így szerintem nem éri meg. Nemhogy a 150-200 ezret, de még egy 10-20 ezres jegyet is csak épphogy. Próbáljatok meg valahogy ennél többet kihozni az utazásból.


Pl. próbáljatok meg ismerőssel, vagy akár valamelyik Oszkáros fuvarozóval megoldást találni, hogy a vonatnál előbb felérjetek Pestre és minél előbb elrepülhessetek és minél később tudjatok hazaindulni onnan. Minél jobban ki tudjátok tolni a két repülő közti időtartamot, annál több minden férhet bele kint és annál nagyobb az esélye, hogy képesek vagytok összehozni.

Ez irtó sokat tud számítani.


Láttam Oszkáron jópár olyan fuvarozót, akik az ország különböző pontjaiból akár egyenesen a reptérre/ről is fuvaroznak embereket. Vagy ha nem ott, akkor máshol keressetek olyat, aki jobb megoldást kínál.

Persze legjobban azzal jártok, ha vagy saját kocsival tudtok jönni (gondolom nincs), vagy egy ismerős elhoz titeket és kevésbé kell menetrendhez alkalmazkodni, mert megvár titeket akkor is, ha késik a gép.


Én nem akarom rád erőltetni Londont, csak mert én szeretem. Azért javasoltam Londont, mert valószínűleg oda van a legtöbb járat Magyarországról, így oda tudtok a legtöbb lehetőség közül válogatni és a legjobban optimalizálni a rendelkezésre álló kevés időtöket.

Berlin, München, Brüsszel, pláne Bécs, Prága, Pozsony, vagy más környező városok kevesebb menetidőt jelentenek, azon tudtok spórolni.

Csak az a kérdés, hogy hova mennyi járat van és milyen időbeosztással. Mert hiába nyertek a menetidőn, ha a ritkább ér rosszabb elosztású járatok miatt ugyanúgy nem tudtok többet kihozni a célállomásotokon. Nézegesd a menetrendet és számolgass.


Addig oké, hogy jobb esetben felérsz 7-re Pestre és 1 óra alatt kiérsz a reptérre, HA SZERENCSÉD VAN. Viszont bármi közbe jöhet és akkor borulhat minden.

De még ha akár 8-ra kint is tudsz lenni a reptéren, 9 vagy inkább 10 órás gépnél korábbit így is felelőtlenség volna bevállalni, mert nem tudhatod, hogy sikerül-e elérned.

Én több tucat repülőút és viszonylag jó reptéri helyismeret birtokában állítom, hogy általában, ha semmi nem jön közbe, akkor fél óra alatt át tudok jutni a reptéren a gépig. De még így sem szívesen centizném ki az indulást és tartom, hogy inkább 2-3 órával a gép indulás előtt ki kell érni, minthogy bármi közbejöjjön, amikor utazom.

Sosem tudhatod, hogy mikor torlódnak fel az emberek melyik sornál, mennyi időbe telik átjutnod a biztonsági ellenőrzésen, mennyi idő megtalálnod és odaérned a megfelelő kapuhoz, hol mi jöhet közbe, amire nem hagytál elég időt, pedig szükséged volna rá.

Pláne úgy, hogy nektek teljesen szokatlan terep és újdonság még a reptér, a kiírások és minden.


Aztán ugyanígy szűk keresztmetszet visszafelé, hogy el kell érned legkésőbb a 8 órás vonatot. Még ha 1 óra alatt kiérsz is a reptérről a pályaudvarra, akkor is érdemes ráhagyással számolni, mert fel kell jönni a metróból, meg kell találni a vonatot, fel kell rá szállni és mi van, ha mégsem sikerül? Mit csinálsz, ha a legutolsó vonat elment az orrod előtt és ott állsz éjszaka a pályaudvaron?

Ha kell én átvészelek egy éjszakát a pályaudvaron is, de akkor már inkább a reptéren tenném. Vagy még inkább egy szállodában, lehetőleg külföldön...


De ahogy már leírtuk többször: nézegesd a menetrendet, nézd meg, hogy hova hány gép megy és milyen indulási időkkel, hova mennyi idő alatt érnek oda, honnan mikor jönnek vissza. Számolgasd ki a menetidőket, nézd meg mi fér bele neked, mit hogyan tudsz kihozni.

Minél inkább kiszámoltak a kereteid, annál inkább számold ki, hogy mik a lehetőségeid. A négyzetrácsos füzet és az excell rendkívül hasznos segítők minden tervezésnél!

2023. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, megvolt végül a repülés?
jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

#29: Idén nyárra tervezzük (de legkorábban is csak késő tavaszra), és két dolog van, ami már biztos:

1) Csak oda- vagy visszafele lesz repülő, az út másik felét vonattal tesszük meg...

2) Bécs lesz nagy eséllyel a célpont, vagy esetleg még Prága jöhet szóba (vagy Pozsony, de ott nincsen metró)...

jan. 16. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!