Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha berepülök Budapestre egy...

Ha berepülök Budapestre egy fapadossal és továbbrepülök onnan egy másikkal, akkor lehet megérkezéskor az "átszálló utasok" táblát követni és így a biztonsági ellenőrzés megkerülésével a légi oldalon maradni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel berepülök egy fapados járattal Budapestre, ahonnan 2-3 órán belül repülnék tovább egy másik fapadossal valahová, csak kézipoggyászom van. Ilyenkor meg lehet azt csinálni, hogy a vámfolyosó és a földi oldalra való átlépés helyett az "átszálló utasok" tábla felé megyek?


Így a légi oldalon maradok az induló repülőknél és megkerülöm az újboli biztonsági ellenőrzést?



2012. dec. 14. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem mert máshol kell kimenni és máshol kell bemenni. Mindenképpen végig kell menned a vámfolyóson és az ellenőrzésen.
2012. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mindig amikor megérkezek Budapestre repülővel, akkor egyből a terminálba jutás után van egy tábla, hogy átszálló utasok balra, ha azt követem akkor nem egyszerűen visszajutok az induló részre, ahol a gépek kapui vannak?
2012. dec. 14. 22:42
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

De de mi lesz a csomagoddal, a check innel a beszálló kártyáddal?

ugye a beszálló kártyát a check innél adják. ha rendes járattal mész akkor megkapod mindegyik repülöre ez az átszálló utasoké. ha ilyet nem kapsz akkor ki kell menned felvenni a böröndödet, újból bechekkolni (vagy a beszálló kárytat felvenni) majd be újból a kapukhoz.

2012. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Fapadosnál nincs átszálló nem foglalnak neked olyan jegyet ahol át tudsz szállni.

Mindenképp visszakapod a csomagod és kezded az egészet előlről mintha az utcáról érkeztél volna meg.

2012. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak kézipoggyászom lesz és online check-in elek, kinyomtatott beszállókártyával érkezek.
2012. dec. 14. 22:59
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Van erre lehetőség de csak valóban átszálló utasnak, akinek úgy szól a jegye. Te valószínű nem minősülsz annak, mert fapadnál ilyen általában nincs, így neked ki kell menni és újra be a biztonsági ellenőrzésen keresztül. Persze próbálkozni lehet, max nem engednek át. :)
2012. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Honnan jössz az is lényeges lehet? Ha schengeni országból akkor mindenképp meg tudod csinálni. Ha külső ország akkor nem, ahogy előzőben írtam.
2012. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

Természetesen lehet. Ha az "Átszálló utasok" (Transit) táblát követed, akkor a repülőtér induló oldalára kerülsz, persze a légi (nemzetközi) oldalon. Éppen ez a lényege az átszállásnak.

Ha schengeni orszából jössz, vagy esetlen schengeni-be tartsz, akkor újabb útlevél-ellenőrzésre számíthatsz. Vám és röntgenes ellenőrzés Rád nem vonatkozik (ki van kerülve, hiszen az ott van, ahol az utasok a nemzeti oldalról a légi oldalra mennek át).

Ha kézipoggyászod van, azt természetesen viszed magaddal - de ha feladott poggyászod is lenne, az követi a maga útját és majd a célállomáson kapod meg.

Jó utazást.

2012. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Előző: még jó, hogy leírta a kérdező, hogy fapadosról van szó, illetve nincs csomag. Mert ha lenne azt amúgy fel kéne venni, ugyanis ott pont-pont járatok vannak, nem fogják a csomagod továbbítani. Útlevél ellenőrzés schengenen belül pedig nincs!
2012. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
Előző: még jó, hogy saját példával tudom megcáfolni: az idén márciusban utaztam az Oslo-Bp.-Kairo és retur vonalon eképpen: a Norwegiannal Bp-re, onnan a Turkish Airlines-szel Kairóba. A feladandó csomagomat (20 kg.) Oslo-ban adtam le a Check In-nél és Kairóban kaptam meg a forgó gumi-nál.
2012. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!