Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kerekesszékes nem utazhat...

Kerekesszékes nem utazhat repülőn?

Figyelt kérdés

Micsoda kegyetlen, embertelen eljárás ez különösen a cikkben szereplő szerencsétlen, beteg nő esetében, aki ebbe a tortúrába halhatott bele.


[link]


2014. szept. 8. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne mehetne?

Múltkor is volt egy kerekesszékes, mikor utaztam, ott ült tőlem nem messze. Segítettek neki beszállni (nyilván a kerekesszékét nem vihette fel a fedélzetre, de ennek objektív okai vannak: egyszerűen nem fér el).


Annyi, hogy nem ülhet vészkijárathoz, hiszen nem tudna intézkedni, ha kell. De ez igaz a gyerekesekre is, ők sem ülhetnek oda.

2014. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna a cikket, akkor egyértelmű lenne neked is, hogy elsősorban nem a kerekesszék volt a gond, hanem a túlsúlya.

Ilyen súllyal nem tudták kiemelni a székből és felsegíteni. A kerekesszék meg tényleg nem fér fel!

2014. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne utazhatna.. Amikor jegyet vesz az ember, van olyan opció, hogy egészségügyi ellátásra szorul az illető.. Talán van némi felára. Ez vonatkozik kerekes székesekre, illetve nagyon idősekre. Ők kapnak külön kis tolható széket a reptéren, egy reptéri munkatárs végigkíséri őket az egész checking folyamaton. Konkrétan van külön autó Medical Service felirattal, ami a személyt a repülőhöz viszi egyenesen. Ez így van Pesten, de minden más ország repterén is láttam hasonlót. Szabály.

A kerekesszék (saját) pedig feladott poggyászként utazik azt hiszem.

2014. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a halálesetnek semmi köze nem volt ahhoz, hogy nem vitték el. A per pedig nyilvánvalóan csak a pénzről szólt. Csodálkozom is, hogy belementek a peren kívüli egyezségbe a légitársaságok.
2014. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ó hát persze hogy utazhat kerekesszékes repülőn, én olyat is láttam hogy a szemben lévő ajtón ahol a kaját hozzák be általában ott emelték fel egy lifttel a fedélzetre a reptér tolószékében és a gépen besegítették a helyére. Láttam olyat is hogy a gépen van összecsukható tolószék és azon vitték ki.
2014. szept. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Valami bibi csak lehetett. Nem úgy ismerem a légitársaságokat, hogy akár 20 ft-ot is kifizetnének csak úgy. Olyan meg nincs, hogy a túlsúlya miatt nem lehet betenni valakit. Nem lehetett, mert nem akarták. Mert nem vállalták a pluszmunkát, mert így volt kényelmesebb. És igenis van olyan, hogy egy elesett, rossz állapotban levő ember halálát az ilyen megpróbáltatások váltják ki közvetlenül.
2014. szept. 9. 08:35
 7/18 anonim ***** válasza:

> Olyan meg nincs, hogy a túlsúlya miatt nem lehet betenni valakit.


Olyan meg nincs, hogy valaki a tényeknek higyjen. Minek kérdezel ha egyszer meg vagy győződve az igazadról és a tények sem változtatnak ezen? Ezt előítéletnek hívják.


A nő rettenetesen túlsúlyos volt és jelentősen megnőtt a súlya ideát (valamilyen víz probléma). Ellentétben azzal amit Te hiszel, nem gonoszságból hanem fizikai okokból nem vállalták az elhelyezését.


Azért fizetnek hogy elkerüljék a per, kinek hiányzik?

2014. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked van egy ideád, amiből nem engedsz, akár helyes, kár nem. A légitársaságok valóban nem egy szamaritánus társaság, de bizony segítenek, ha tudnak. Viszont náluk is vannak technikai korlátok, mert azért elsődleges az összes utas biztonsága.
2014. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerekesszékes simán utazhat, ugyhogy a provokatív kérdésed nem jött be.


Azt is elolvastad amúgy, hogy 200 kiló volt a nő? Ráadásul láb nélkül ennyi? Szerinted hogyan kellett volna megcsinálniuk? Ha nem is egyszer, hanem többször is elutasították őket, akkor azért annak lehet fizikai oka, nem? Már 100-120 kilósan is alig-alig férnek a székbe az utasok, 200 kilósan eléggé lehetetlen vállalkozás. Meg ugye géppel fel tudják emelni a repülő ajtajába de onnan hogyan? Normális súlyú embernek 2-3 ember segít, beleültetik egy tolószékbe és a helyére kísérik. Mindez ekkora súlyú embernél nem működik. Nem tudják 10-en körülállni, nem fér bele egy tolószékbe. Szóval mégis, a fröcsögésen kívül van épkézláb ötleted, hogy mit kellett volna tenniük? Mindezt úgy, hogy ne tartson órákig a fel és leszállás?



"Talán van némi felára"

Szerintem nincs felára, mivel az diszkrimináció lenne. Illetve a kerekesszéket is valószínűleg ingyen kell szállítsák.

2014. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Utaztál már repülőgépen? Egy kerekes szék nagyon ritka esetben fér fel egy repülőgép fedélzetére - csak akkor, ha az speciálisan így van kialakítva. Egy közel 200 kilós ember pedig nem fér bele egy normális ülésbe, nem lehet a biztonsági előírásoknak megfelelően rögzíteni, utastársait is akadályozza. Ilyen egészségi állapotban pedig különösen nagy a kockázat. Ha bármi történik, nincsenek orvosi eszközök vagy orvosok.. És itt 12-14 órás utakról beszélünk. Ha hipoglikémiás rohamot kap, mi lesz, leszállnak a tengeren?

Kérdező, értem a felháborodásodat, de egy normális gép és annak személyzete nincs erre felkészülve. És ott a másik 2-300 utas is, ők ugyanolyan fontosak.

2014. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!