Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Abban mi a logika, hogy egy...

Abban mi a logika, hogy egy szálláshely kitalálja, hogy a jelenlegi válsághelyzet miatt a téli időszakban nem fogadnak olyan vendéget, aki csak 1 éjszakára száll meg?

Figyelt kérdés

Még év elején leadtam egy foglalást dec.30.-tól 31.-ig egy turistaapartmanban. Tegnap rámírtak, hogy a téli ünnepi időszakban nem tudnak egyéjszakás vendéget fogadni. Válaszban nyilván kifejeztem a nemtetszésemet, kérdőre vonva őket, hogy miért csak most mondják. Erre ők, hogy jól van na, hát év elején még nem látták, hogy ilyen lesz a helyzet, így muszáj változtatásokat hozniuk.

De ebben mégis mi a logika? Ha mondjuk 5 egymást követő napon egy szobát nem egy személy használ, hanem mondjuk több (teszem azt egy személy 2 napra, egy másik személy 1 napra, majd egy másik 2 napra), az miben hozza hátrányba a szálláshelyet? Mi köze az energiaválsághoz?

(Tudom, miért nem őket kérdezem? De ez már sajnos nem igazán lehetséges, mert tegnap eléggé bedühödtem, és mielőtt lemondtam a szállást, üzenetben kissé keményen kiosztottam őket. Tehát valószínű már nem válaszolnának.)



2022. okt. 12. 08:08
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
9: Csak azután tudsz értékelni egy helyet, hogy megszálltál ott. Legalábbis a Booking.com-on.
2022. okt. 12. 10:21
 12/41 anonim ***** válasza:
90%

Az egy éjszakás vendég után fajlagosan drágább a takarítás , ráadásul ha ez nem egy frekventált helyen lévő szállás, simán lehet, hogy külön fel kellene miattad fűteni a szobát. Más kérdés, hogy a meglévő foglalásoknál minek ezen zsiványkodni, nagyvonalúnak én sem tartanám az ilyen szállásadót - de ha nincs más hely, akkor azt azért megkérdezném , hogy meg tudunk-e egyezni egy magasabb összegben?


Továbbá az is lehet, hogy beesett egy hosszabb és/vagy több szobás foglalás, aztán helyet kell szorítani . Volt már velem ilyen, mondjuk ott hasonló minőségű alternatív lehetőséget biztosítottak egy közeli másik szálláson.

2022. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

12: Na ez az. Csak annyit írtak, hogy nem tudnak elszállásolni. És én is írtam ezt nekik, hogy ha az ezután érkező foglalásokra ezt a szabályt alkalmazzák, az érthető, de a meglevőek esetében viszont nem fair.

Na de azt nem vártam meg, hogy ők mondják le a szobát, megtettem én, és a lemondási indoknál szépen leírtam, hogy mi történt. Megérdemelnék, hog a Booking.com megszakítsa velük a kapcsolatot.


Szerencsére találtam egy szabad hotelt megfizethető áron.

2022. okt. 12. 10:48
 14/41 anonim ***** válasza:
87%
Még visszamondhatják azt is...
2022. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
76%
Tehát semmi érvet nem fogadsz el, ami neked nem tetszik, nem téged igazol. Sejthető volt. A booking nem fog neheztelni rá, mert a foglalás még függőben lévő. Ennyire előre nem is nagyon szoktak elfogadni foglalást, vagy csak fenntartásokkal. Ha előleget, foglalót fizettél volna, onnan már picit árnyaltabb a dolog.
2022. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Kései Sirató ***** válasza:
72%
Ha fizettél előleget, akkor csak úgy nem biztos, hogy visszamondhatják. Nézd meg a szerződést, amit kiküldtek!
2022. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
15: Én szinte mindig majdnem 1 évvel előtte foglalok. Úgy látszik, hogy akkor furcsa véletlen folytán sikerült eddig mindig találnom olyan helyeket, amik elfogadták az ilyen korai foglalást, fenntartás és előzetes fizetés igénye nélkül.
2022. okt. 12. 11:32
 18/41 A kérdező kommentje:

16: Nem fizettem.

Na de ez a másik, hogy az ilyet bele kellene írni a Tudnivalók részbe.

2022. okt. 12. 11:33
 19/41 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem fizettél, akkor nem is foglaltál!!
2022. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Kései Sirató ***** válasza:
91%
Nem arról van szó, hogy nem is foglaltál, de nem tudsz arra hivatkozni, hogy fizettél előleget. Én keresnék egy másik szállást.
2022. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!