Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Abban mi a logika, hogy egy...

Abban mi a logika, hogy egy szálláshely kitalálja, hogy a jelenlegi válsághelyzet miatt a téli időszakban nem fogadnak olyan vendéget, aki csak 1 éjszakára száll meg?

Figyelt kérdés

Még év elején leadtam egy foglalást dec.30.-tól 31.-ig egy turistaapartmanban. Tegnap rámírtak, hogy a téli ünnepi időszakban nem tudnak egyéjszakás vendéget fogadni. Válaszban nyilván kifejeztem a nemtetszésemet, kérdőre vonva őket, hogy miért csak most mondják. Erre ők, hogy jól van na, hát év elején még nem látták, hogy ilyen lesz a helyzet, így muszáj változtatásokat hozniuk.

De ebben mégis mi a logika? Ha mondjuk 5 egymást követő napon egy szobát nem egy személy használ, hanem mondjuk több (teszem azt egy személy 2 napra, egy másik személy 1 napra, majd egy másik 2 napra), az miben hozza hátrányba a szálláshelyet? Mi köze az energiaválsághoz?

(Tudom, miért nem őket kérdezem? De ez már sajnos nem igazán lehetséges, mert tegnap eléggé bedühödtem, és mielőtt lemondtam a szállást, üzenetben kissé keményen kiosztottam őket. Tehát valószínű már nem válaszolnának.)



2022. okt. 12. 08:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
93%

A logika a kérdés lényege, vagy hogy sértve érzed magad? Az előbbire adtunk többen is észszerű feleletet, és igyekszünk a másodikra is.


A rossz, mit ember tesz, túléli őt;

A jó gyakorta sírba száll vele. (Shakespeare)


A rossz hír szárnyon jár, a jó kullogva is alig járhat. (népi bölcsesség).


Gondolod, hogy a szállásadónak érdeke az, hogy rossz színben tűnjön fel? A kellemetlen szájízű ügyfél nagyobb negatív reklámot tud csinálni, mint tíz elégedett pozitívat. Hidd el, megfontoltan cselekedett. De ha nem, úgyis ki fog hullani a rendszerből.

2022. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

19: Nem használtad még a Booking.com-ot?


20: Írom, hogy szerencsére már akadt.

2022. okt. 12. 11:44
 23/41 anonim ***** válasza:
80%

Több adminisztráció, több takarítás stb.

Ha nincs állandó személyzet, akkor ha naponta cserélődnek a vendégek, akkor minden nap ki kell menni a kulcsokkal, vendég adatait felvenni, takarítani, ágyneműt mosni stb.

2022. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
76%
23: ez teljesen igaz, de a legfőbb gond szerintem még mindig az, hogy egyáltalán nem tudja kiadni a szobát.
2022. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
32%
Szemétség, de gondolom az energiaárak miatt első sorban. Van, ahol be is zárnak határozatlan időre. Illetve olyat is el tudok képzelni, hogy magas forgalomra számítanak, és útban vagy nekik.
2022. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
25: Ha utóbbi akkor azt már év elején jelezhették volna.
2022. okt. 12. 15:38
 27/41 NTBS ***** válasza:
43%
Örülj, hogy most szóltak. Növekvő költségek. Esetleg egy másik vendég, aki több napra vette ki a szobát és előleget is adott. Amúgy miért Dec 30-31-re vettél ki szobát? Én ezt nem értem.
2022. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
27-28: Mert Békéscsabán 30.-án szinte mindig van valami koncert, ami engem érdekel, tisztelt felvilágosult gondolkodású kommentelők. Szilveszterezni viszont nem ott szoktam.
2022. okt. 12. 17:00
 29/41 anonim ***** válasza:
76%
Lehet abban az időszakban másnap ki tudják adni a szobát több napra is. És nyilván nem éri meg nekik egy napra fogadni valakit, mert csak tiszta ágyneműt kell húzni, tiszta törölközőt kell kirakni, stb...
2022. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
30: Mit miért osztottam meg? Ti kérdeztétek, hogy minek csak egy éjszakára szállok meg.
2022. okt. 12. 17:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!