Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érvényesíthetek családi...

Érvényesíthetek családi járulékkedvezményt?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben a családi adó- és járulékkedvezményes adóelőleg nyilatkozatot a férjem nevére írtuk csak, mert elég nagy volt a jövedelme ahhoz, hogy teljes egészében ki tudja használni.

Az adókedvezményt teljes egészében ki is használta, és járulékkedvezményt is érvényesíteni tudott esetében a munkáltatója.

Év közben nekem sajnos úgy alakult, hogy nagyon alacsony lett a jövedelmem.


Megtehetem ezt most az éves adóbevallásban:

- A családi kedvezményből levonjuk azt az összeget, amit a férjem munkáltatója év közben járulékkedvezmény címen már érvényesített.

- A fennmaradó összeget pedig teljes egészében én veszem igénybe, úgy, hogy a teljes jövedelmem után nem kell fizetni adót, és az év közben befizetett tb járulékaimat is visszaigénylem.


Nekem ugyebár így vissza fog járni az összes befizetett adóm, és járulékom. A férjemnek pedig meg kellene fizetnie az összes szja-t, amit év közben nem vontak tőle a nyilatkozat miatt. Viszont ugye az adó-visszatérítés miatt mégsem kell megfizetnie.

Ez így teljesen szabályos?



Az egész csak azért érdekes, mert ahogy számolom:

- Ha év elején már tudtuk volna, hogy mekkora jövedelmeink lesznek, és úgy adjuk a nyilatkozatot, hogy mindketten a jövedelmünknek megfelelően ki tudjuk használni, akkor egész évben csak adókedvezményt tudtunk volna érvényesíteni. Nem jutott volna keret járulékkedvezmény igénybevételére. - Tehát rosszabbul jártunk volna azzal a pénzzel, amit járulékkedvezmény címén év közben a férjemnek jóváírtak, és amit most én visszaigényelek járulékkedvezmény címen.

- Mindez persze csak azért, mert az adóval nem kell foglalkozni, mivel azt adó-visszatérítés címén úgysem kell megfizetni.


2022. máj. 2. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha holnap lesz időm/affinitásom, akkor előkeresem.

Újra nem írnám le, mert egy jó részét nem is én írtam, hanem egy kolléga, és az egészet egyben kell látni.

2022. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm!
2022. máj. 3. 00:13
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem számoltam végig a dolgokat, de a VISSZADO lehetőség miatt úgy osztozkodtok egymással a pároddal a családi kedvezményen, ahogy Nektek a legkedvezőbb anyagilag.

Erről a NAV is adott ki közleményt akkortájt, amikor elindult ez az egész.

Most megengedőbb volt az állam, semmiféle következménye nem lesz.


Nyugodtan számolgass, hogy Nektek melyik varia a legjobb anyagilag.


Kérdezted, hogy ez így teljesen szabályos. Igen, az.

2022. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#11 Esetleg nem volt időd/affinitásod megkeresni?
2022. máj. 4. 14:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!