Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sokan miért vergődnek a KATA...

Sokan miért vergődnek a KATA miatt miközben a megoldás egyszerű?

Figyelt kérdés

A különböző beszámlàzàstól kezdve a szlovák cégig rengeteg mód van ennek a kijátszására.


Aki ügyes megoldja.



2022. júl. 12. 11:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10, kérlek, számold ki nekem mennyit kell fizessek az év maradék részére ha kb 3-600k a bevételem havonta főállás mellett!

Komolyan érdekelne. A könyvelőmmel értelemszerűen egyelőre ezt nem tudtam még megbeszélni.

2022. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

600 ezer bevétel, minusz 40% költség az 360 ezer jövedelem. Erre van 18,5 + 13% járulék, azaz 113 ezer, plusz a 100 ezer fölötti részre 15% SZJA tehát 39.

A 600 ezer bevételre tehát összesen 152 ezret fizetsz, azaz 448 az adózott eredmény, ami 25,4% adót jelent. Ez ugyan több, mint a KATA, de azért nem olyan egetverően sok.

Persze ha a 600 ezret egy megrendelőnek számláztad, akkor ugye neki még 40% plusz adó volt, amit nemigen szeretnek a cégek, tehát még így is jobb lehet az egésznek a vége.


Mellesleg ha mellékállásban ilyen jól megy az üzlet, akkor miért nem szabadítod fel az idődet a főállásból?

2022. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mert a főállásban többet keresek. De ha szerinted 127 ezer forint nem olyan sok, akkor fizesd be helyettem, és ne felejtsük el, hogy a könyvelőm is katás, tehát ő is árat emel.


Vagyis a kedves ügyfélnek kell emeljek, akinek ez nem fog tetszeni és bukom a teljes bevételt

2022. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mindenesetre az látszik, hogy az általányadózás mennyivel jobb, mint a kata
2022. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan nem árat fognak emelni, hanem szimplán csak "elfelejtenek" majd nyugtát adni az ügyfelek felének...
2022. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15, nem tehetem meg, mivel cégnek számlázok
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!