Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladtam Magyarországról az...

Eladtam Magyarországról az USA-ba egy karórát. Lesz-e ennek adóvonzata számomra, illetve csak úgy postázhatom, vagy van valami különleges eljárás küldés előtt?

Figyelt kérdés

Mindketten magánszemélyek vagyunk. Postával együtt 100.000 HUF az érték.

Szeretnék biztos lenni abban, hogy meg is kapja a vevő és nem akad fenn a vámon... stb. Továbbá mivel magánszemély vagyok évi 600.000-ig nem kell adóznom ez után. De vonatkozikk ez külföldre is? Amennyiben van tapasztalatod, légyszíves oszd meg velem.

Köszönöm szépen!


2023. jan. 14. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Tobb, mint valoszinu, hogy at fognak verni a szokasos “a vevo kifizette a vetelarat, de neked csak akkor kuldjuk at, ha bemutatod a postai feladasrol szolo bizonylatot” cimu trukkel (amely esetben sosem fogod viszont latni sem a karorat sem a vetelarat).


De ha te lennel Magyarorszagon a 10 millio emberbol az az egy akit nem ezzel a trukkel keszulnek atverni es megkapod a bankszamladra a vetelarat meg mielott feladnad a csomagot: ha ez a te hasznalt orad, akkor nem kell adot fizetned.

Hogy ne akadjon fel a vamon, azt javaslom, hogy a valosagnak huen toltsd ki a vamaru nyilatkozatot, amikor feladod az oradat.

2023. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

1-esre ne hallgass, hetet-havat összehord. A szokásos mindenhez is értő, okoskodó proli.


Nem lesz semmilyen következménye, és nem kell semmit adóznod. Fogod, feladod egy alaposan biztosított, követhető csomagban, és reméled a legjobbakat. Ha megvámolják odaát, az már az ő baja.

2023. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1. Paypal számlára kéred a pénzt. Ha megérkezett, akkor a vevőre bízod, hogy megszervezze magának a futárt. UPS-sel fogja valószínűleg, mert az ott is van.
2023. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen rendszeren adtad el? Mert ha eBay-en és a szabályos felületen fizetett, akkor ok, elküldöd az órát a postán ajánlottan és kész.

Ha csak simán hirdetésre írtak, akkor 99,9% hogy át akarnak verni.

2023. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A PayPal iszonyú magas sápot szed. Igaz, az USA-ból wire transfert küldeni nagyon macerás. Célszerűbb a Transferwise.
2023. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"PayPal iszonyú magas sápot szed"

Konkrétan ez mit jelent? Mire szedi a sápot és mennyit?

2023. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
6-os, pontosan nem tudom, mert elég rég kiszálltam belőle, de valami 15% körül volt, amit leszedtek minden egyes tranzakcióról. De nem is ezért hagytam abba, hanem mert akármilyen kamu panaszra azonnal zárolják az egész számládat, és ha úgy gondolják, futhatsz a pénzed után, pereld be őket.
2023. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a Transferwise nem ilyen?
2023. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Eladtam Magyarországról az USA-ba egy karórát."

Valóban eladtad és megkaptad érte a pénzt? Vagy csak le akarják nyúlni a bankkártyád, bankszámlád adatait, mint mostanában a jófogáson is szokás?

[link]

2023. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, a Transferwise is számol fel átutalási díjat, de messze nem ennyit. A PayPal előnye, hogy biztosít védelmet a csalók ellen, de mint mondtam, ezzel nagyon könnyű visszaélni, és sokan meg is teszik.
2023. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!