Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladtam Magyarországról az...

Eladtam Magyarországról az USA-ba egy karórát. Lesz-e ennek adóvonzata számomra, illetve csak úgy postázhatom, vagy van valami különleges eljárás küldés előtt?

Figyelt kérdés

Mindketten magánszemélyek vagyunk. Postával együtt 100.000 HUF az érték.

Szeretnék biztos lenni abban, hogy meg is kapja a vevő és nem akad fenn a vámon... stb. Továbbá mivel magánszemély vagyok évi 600.000-ig nem kell adóznom ez után. De vonatkozikk ez külföldre is? Amennyiben van tapasztalatod, légyszíves oszd meg velem.

Köszönöm szépen!


2023. jan. 14. 11:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"magánszemély vagyok évi 600.000-ig nem kell adóznom ez után. De vonatkozikk ez külföldre is"


A fő kérdésre válaszolva:

Te mint belföldi magánszemély szerezted ezt a jövedelmet, ezért az ingóságértékesítés szabályai vonatkozna rád, ami szerint évi 600 ezer forint bevételig nem kell adózással foglalkoznod. Nem ír más szabályt arra az esetre, ha nem belföldre történik ez az értékesítés, hiszen a jövedelemszerzés helye a mérvadó. Az pedig jelen esetben hazánk.


Nem azért nem kell fizetned utána SZJA-t, mert magánszemély vagy, hanem azért, mert nem haladod meg az éves keretösszeget. Ha meghaladnák, akkor magánszemélyként is keletkezhet belőle adókötelezettséged.

2023. jan. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, sikerult az adasvetel, illetve a postazas?
2023. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Most láttam, hogy annyiszor átdolgoztam a kérdést mire kiírtam, hogy lemaradt egy infó.

A kérdés hipotetikus jellegű, nem történt meg az adásvétel, csak előre szerettem volna felkészülni.

2023. jan. 30. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!