Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lesz-e így szabálytalanul...

Lesz-e így szabálytalanul igénybe vett járulékkedvezményem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3 gyermekes anya vagyok. Férjemmel együtt vagyok, mindketten keresünk.

Az adókedvezmény nyilatkozatot egyedül én töltöm ki, úgy, hogy a 3 gyerek után járó kedvezményt én veszem igénybe, a férjemtől mindent vonnak.

A fizetésem ugyan nem elegendő ahhoz, hogy teljesen kimerüljön a kedvezmény, de figyelembe veszik a járulékoknál is, és így már kimerül teljesen a kedvezmény.

Gondolom, hogy ezzel semmi gond sincs!

Viszont mi van akkor, ha a munkabéren kívül van egyéb jövedelmem? Jelesül ingatlan bérbeadásból van majdnem 2 millió forintos éves jövedelmem. (persze ezután negyedévente befizetem az SZJA előleget)

Ugyebár, ha ezt is figyelembe vesszük, akkor már bőven van annyi adóköteles jövedelmem, hogy ki legyen maxolva a csal. kedvezményem.

Ha én továbbra is a munkabéremnél kívánom, hogy figyelembe vegyék a kedvezményt, és így a járulékkedvezményt igénybe veszem, akkor ez jogosulatlan igénybevételnek minősül?

Hiszen ha jobban belegondolunk, akkor járulékkedvezményre nem lennék jogosult, csak az adóalapot (munkabér + ingatlankiadásból származó bevétel) csökkentő csal. adókedvezményre.


2023. febr. 7. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, jó ez így. Gondolj csak bele. Ha pl van két munkahelyed, mindkettő 4 órás mondjuk, havi 200 bruttóért. Egyik helyen nyilatkozol, hogy igénybe kívánod venni a családi kedvezményt, a másik helyen pedig nem nyilatkozol. Akkor egyik helyen nem vonnak semmit, mert a családi kedvezmény meg a csjk miatt nincs levonás, másik helyen meg vonnak mindent, adóbevallásban pedig rendezed. Nem véletlenül van ott a 32. és 33. sor, itt lehet az évközbenit feltüntetni. Szóval nem gond ahogy csinálod, jól van az úgy.
2023. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!