Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 èv alatti vagyok. SZJA-t...

25 èv alatti vagyok. SZJA-t èvente is vissza tudom igènyelni egy összegbe? Vagy erre nincs lehetősèg?

Figyelt kérdés
2023. júl. 22. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Szörnyű a kormány kirekesztő SZJA politikája.
2023. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Van rá lehetőség, csak nem feltétlenül éri meg.
2023. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit akarsz visszaigényelni?.. hat nem fizeted...
2023. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De ő pont azt akarja, hogy vonják tőle havonta és év végén egyben visszakéri. Ezért is írtam fentebb, hogy lehetséges.
2023. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen van rá lehetőség.


Mivel a foglalkoztató köteles alapból figyelembe venni az SZJA kedvezményt a 25 év alatti dolgozóinál, amikor a bérszámfejtést készíti el, ezért írásban kell nyilatkozni felé, ha nem szeretnél élni év közben ezzel a kedvezménnyel. Onnantól kezdve köteles a kérésednek eleget tenni és ez által tőled is vonni az SZJA előleget.


A NAV honlapján van hozzá egy ajánlott nyomtatvány:

Két egyező példányban kitöltöd, egyiket átadod a munkáltatónak, másikon igazolja az átvételt és visszaadja neked (alsó rész).


[link]

2023. júl. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ennek mi értelme?

A pénznek van időértéke. Minél hamarabb marad nálad az a pénz annál jobban jársz.

2023. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha van értelme, ha nincs, mindenki maga dönt a pénze felől. Ha ő így akarja, akkor legyen úgy.
2023. júl. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!