Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kb. 1,5 éve van 6 órás bejelen...

Kb. 1,5 éve van 6 órás bejelenett munkaviszonyom. Már előtte is magamnak fizettem a tb-t és azóta is fizetem.Megakarom szüntetni hogy magamnak fizetem de ilyenkor mi a teendő visszakapom azt a pénzt amit már eddig fizettem ?

Figyelt kérdés
Vagy még kifizettetik velem az erre a hónapra valót is ?

jan. 9. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha van bejelentett munkaviszonyod, akkor miért fizeted a tb-t (aka egészségügyi szolgáltatási járulék)?

Ha nem kell fizetned és fizetsz, akkor túlfizetésként lesz az adószámládon, amit vissza tudsz kérni vagy átvezetni másik adónemre.

jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az adószámlámon úgyanúgy rajta van a tartozás. Pár hónapot elmaradtam vele tavaly és még azt is fizetem. Ugyanúgy mínuszban vagyok.
jan. 9. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha törlesztetted az elmaradásodat, akkor nem kell tovább fizetned. De nem teljesen értem, ha mínuszban vagy, milyen pénzt kapnál vissza? Te tartozol.
jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sőt, ha másfél éve van munkád, akkor milyen elmaradásod van tavalyról?
jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem hogy miért kell fizetnem ha van bejelentett munkám ? Bekellett volna mennem hogy visszamondjam ?
jan. 9. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, simán csak nem kellett volna fizetned. Ha úgy látod, hogy tartozásod van, menj be a NAV-hoz és kérdezz rá. Biztosan be vagy jelentve?
jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha Te 1,5 éve munkaviszonyban dolgozol hivatalosan, akkor nem kell semmiféle egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetned, hiszen a munkaviszony által biztosítottnak minősülsz. Biztosítottnak nem kell fizetnie ezt a járulékot.


Menj utána, hogy ha valóban előíródott az általad állított munkaviszony ellenére ez a járulék, akkor mi annak az oka.


Mi lehet?

- Nem hivatalosan vagy foglalkoztatva (nem vagy bejelentve a NAV-hoz, mint biztosított)

- Hivatalosan vagy foglalkoztatva ugyan, csak a bejelentést a NAV-hoz elszúrta a munkáltató (volt rá példa-> fizetés nélküli szabadságot jelölt tévedésből a 08-as havi bevallásokon, vagy elírta valamelyik adatodat a jelentésben, és az már nem te vagy)!

- Dolgozol ugyan, de nem munkaviszonyban, hanem más jogviszonyban, ami nem keletkeztet biztosítottságot (például megbízási jogviszony sem mindig jár ezzel)..

Járj utána, mert az nem normális, ha hivatalosan dolgozol munkaviszonyban, hogy előíródjon alatta ez a járulék.

jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
jan. 9. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a túlfizetést értelmezed tartozásként? Nem tudom, még sosem volt hátralékom. Én jelenleg főállású egyéni vállalkozó vagyok, de mellette van megbízási jogviszonyom és részmunkaidős állásom is, de előtte csak a részmunkaidős állásom volt a tanulmányaim alatt, akkor sem fizettem, mert biztosított voltam. Ha mégis hátrelékod van, akkor lehetséges, hogy nem vagy bejelentve a munkahelyeden, azaz feketén dolgozol... Ezt le tudo ellenőrizni, ha van ügyfélkapud, az alább részletezett módon:


ebev portálon i smeg tudod nézni, de egyszerűbb, ha a NEAK oldalán nézed meg.


[link]


Ott bejelentkezel, majd a jogviszony lekérdés menüre kattintasz, és ki fogja listázni, hogy a kifizetők (munkahely) bejelentette-e a biztosítási jogviszonyt.

jan. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!