Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV küld az ügyfeleknek...

A NAV küld az ügyfeleknek e-mailt vagy nem vagy talán valami csalók lehetnek akik az ő nevükben küldözgeti hogy felmérését végezzenek?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm a segítséget
jan. 20. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ügyfélkapun kaptad tőlük, akkor lehet. Ha nem, akkor kamu.
jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

alapvetően van most épp egy felmérés a NAV-nál, de azért olvasd el, hogy rád vonatkozik-e, használod-e ezeket az adóhatósági platformokat. MÁsrészt úgy látom, ezt nem e-mailben küldözgetik, szóval légy alapos, ha ki akarod tölteni:

[link]

jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Email-en küldtek egy ilyen felmérést linken hogy 30 napom van rá megnézni ha nem akkor végleg törlődik 30 nap után.
jan. 20. 18:01
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

3. Ha az ertesites@kozpontirendszer.gov .hu címről kaptad a levelet, hogy a tárhelyedre küldemény érkezett, akkor az ügyfélkapun keresztül kaptad a levelet. Ebben az e-mailben benne van, hogy a NAV küldte a levelet, ki a címzett, mi a levél tárgya és formája. A link amire kattintani lehet az a tárhely és a kau.gov. hu jön be és ott még az ügyfélkapus jelszóddal be kell jelentkezni.

Ha csak valami nav-os emailcímmel feltüntetett levelet kaptál közvetlenül a Nav-tól, az biztos, hogy kamu, mert ők nem így leveleznek.

jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ertesites@kozpontirendszer.gov.hu rá kaptam azt írták hogy a tárhelyemre küldemény érkezett ilyen felmérés az mi vagy mit kell vele csinálni csak az volt a furcsa hogy este 22:30 körül kaptam az uzenetet
jan. 21. 04:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is kaptam ilyet és a férjem is. ÜCC rendszerükkel kapcsolatban volt/van ügyfélelégedettségi felmérés, arról tájékoztatnak benne. Az ügyfélkapus tárhelyedre belépve meg tudod nézni, hogy miről szól a NAV tájékoztató levele.


Én majd most fogom megnézni.

jan. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem. Ez áll benne:


Felmérés a NAV honlapjáról, Ügyfélportáljáról és a telefonos szolgáltatásokról

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szeretné megismerni a felhasználók véleményét, tapasztalatait a NAV

honlapjának és fő ügyintézői felületeinek, szolgáltatásainak működéséről.

Kérjük, segítse munkánkat, és ossza meg velünk eddigi tapasztalatait!

A felmérés az alábbi linken érhető el:



A kérdőívet a NAV honlapját, Ügyfélportálját és az ÜCC-t rendszeresen használó ügyfeleinknek juttatjuk

el. Ha a kérdőív az említett felületek párhuzamos használata miatt többször is megérkezik Önhöz, azt

elég csak egyszer kitölteni.

A részvétel a felmérésben önkéntes, a feldolgozás anonim, és a hatályos jogszabályoknak megfelelő.

Köszönjük együttműködését!

Nemzeti Adó- és Vámhivatal


Azért ilyen kusza, mert csak átmásoltam, nem rendeztem normális formába, nincs hozzá kedvem. :)

jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"csak az volt a furcsa hogy este 22:30 körül kaptam az uzenetet"


Jelzem, hogy a NAV informatikai rendszere az automatizmusokat éjszaka végzi, amikor a köztisztviselők nem dolgoznak a számítógépeken. Tehát nem ördögtől való, ha a NAV-tól éjszaka kapsz egy ilyen jellegű automatikus üzenetet/levelet. Akár fizetési felszólítás is küldhet éjszaka. Nap közben a dolgozó leválogatja az adósokat, majd éjszaka elindulnak a fizetési felszólítások, hogy ne terheljék nap közben az informatikai rendszert, amikor azokat éppen a NAV-os dolgozók terhelik le.


Így már OKÉ?

jan. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor teljesen biztonságos az üzenet csak azt hittem hogy a NAV nevében vannak ilyen adathalászok nagyon szépen köszönöm a segítséget
jan. 21. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:

A mostani üzenet szinte biztos, hogy valódi, viszont az ördög sosem alszik. Van rá példa, hogy a NAV nevében irogatna levelet, főleg olyat, hogy "fizesd be a tartozásod".

Ott már észnél kell lenni, mert ilyen tartalmú e-maileket a NAV nem küld. A NAV elektronikusan a hivatalos levelezését kizárólag ügyfélkapun keresztül intézi az adózókkal.

jan. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!