Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózó, alanyi ÁFA...

Átalányadózó, alanyi ÁFA mentes egyéni vállalkozóként megcsinálja a NAV a bevallás tervezetet vagy külön kell beadni?

Figyelt kérdés
Tavaly év közben lettem egyéni vállalkozó, előtte alkalmazott voltam. Átalányadózáson vagyok és alanyi mentes (a keretet nem használtam fel). Ebben az esetben megcsinálja-e a NAV a tervezetet, mint amikor csak alkalmazott voltam, vagy külön kell bevallást beadnom? A negyedéves bevallások megvoltak, látszanak is az adószámlámon.
jan. 20. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz benne a tervezetben a vállalkozói jövedelmed, vagyis vagy kiegészíted a tervezetet vagy csinálsz bevallást.
jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a szamlazz.hu-n csinálom, az elég jól képes rá, de ha év közben váltottál, akkor ezzel nem fog menni, csak azért ajánlom, mert a jövőben jól jöhet.
jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha bevallást kell beadni, majd a könyvelőm elintézi. Havi egy számlával nem is vagyok bonyolult eset.
jan. 20. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!