Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell ezeket kiszámolni?

Hogyan kell ezeket kiszámolni?

Figyelt kérdés
TAO számítás, Rehabilitációs hozzájárulás, ÁFA levonási hányados, SZJA kedvezmények, Gépjármű adó, Cégautó adó, Egyéni vállalkozó VSZJ szerinti adózás, Átalanyadó,

jan. 22. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vonatkozó törvények és rendeletek előírásai szerint.
jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress egy jo konyvelot es o majd megcsinalja neked. En is igy tanultam meg ezeket kiszamolni, ha nem ertettem valamit, akkor mindig kerdeztem aztan nagyjabol ossze alltak az excelek, amikkel eleg pontosan tudtam mar becsulni amir szuksegem volt (pontosan szamolni tul bonyolult)
jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanuló vagy?
jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen
jan. 24. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A feltett kérdésedre a válasz igencsak összetett és bonyolult. Nem lehet így kapásból válaszolni rá, mert akkor több oldalnyit lehetne írni róla, aminek a nagy részét valószínűleg nem értenéd.


Csak egy példa a rehabilitációs hozzájárulásra:


Mikor és mennyit kell fizetni?

A munkaadó a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjának elősegítése érdekében rehabilitációs hozzájárulás fizetésére köteles, ha az általa foglalkoztatottak átlagos statisztikai állományi létszáma a 25 főt meghaladja, és az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személyek átlagos statisztikai állományi létszáma nem éri el a létszám 5 %-át (kötelező foglalkoztatási szint). A foglalkoztatási kötelezettség teljesítését, illetve a rehabilitációs hozzájárulást az átlagos statisztikai állományi létszám általános szabályai szerint kell kiszámítani.


A kötelező foglakoztatási szint teljesítésével, azaz a megváltozott

munkaképességű munkavállalók megfelelő számban történő foglalkoztatásával a munkáltatónak nem áll fenn a rehabilitációs hozzájárulás befizetésének

kötelezettsége.


2024. évben ez a kötelezettség 2.401.200,- forint/fő fizetnivalót jelent egy évben.


És ez még az egyszerűbb válasz, mert rövid és tömör, no meg csak ennyi.

jan. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!