Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a gyermekem a 2 évet...

Ha a gyermekem a 2 évet betölti már csak gyesen leszek, viszont ha ismét várandós leszek, akkor mehetek tappenzre, vagy maradok gyesen?

Figyelt kérdés
jan. 27. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Táppénzre akkor mehetsz, ha előtte visszamész dolgozni a munkahelyedre, amivel véget vetsz a jelenlegi fizetés nélküli szabadságodnak.
jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azaz ha például terhes lennék visszamennek dolgozni, előbb még úgyis kiadnak a szabadságaimat, majd ha az letelne ismét elmennek tappenzre. Így működhetne?
jan. 27. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. De nem is kell megvárnod a szabi végét. Viszont ez azért nem feltétlenül korrekt a munkáltatóval szemben.
jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#1 nem így van.Én sem mentem vissza és táppénzen voltam.
jan. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a fizetés nélküli szabadságodat nem szakítod meg, akkor hogyan tudsz táppénzen lenni?
jan. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Négyes, akkor ez hogy működik?
jan. 28. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Már miért kapnál táppénzt ha terhes leszel.
jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem kiírtak szabit és aztán tp.Itthon voltam a lányommal,aki 2022 dec ben lett 3 éves,viszont én az év júliusban terhes lettem.A munkahelyeden biztos segítenek.
jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell szabira menned. Ha pl. február 1-től mennél táppénzre, akkor jelzed a munkáltatódnak, hogy január 31-el kéred a fizetés nélküli szabadság megszüntetését. Így február 1-el visszakerülsz allományba, és aznaptól már keresőképtelen vagy.
jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt írtam én is. A fizetés nélküli szabit meg kell szakítani ahhoz, hogy táppénzre mehess. Ez nálad is így volt négyes. Az, hogy fizikailag nem mentél be dolgozni az egy dolog, de papíron újra keresőképes állományban voltál, akár úgy ahogy a kilences írja.
jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!