Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózós könyvelés...

Átalányadózós könyvelés mentesített keretösszeg felett?

Figyelt kérdés
Foodorás ételfutár vagyok és tavaly átléptem a mentesített keretösszeget valamikor nyáron, viszont a könyvelőm mégis úgy számolta ki nekem a negyedéves befizetendő járulékokat, hogy a Tb-t és a szochót csak a minimálbéres járulékalapól számolta. Az szja-t a teljes bevételem kölcséghányaddal csökkentett részéből, Viszont a másik kettőt azt nem. Kérdésem az lenne, hogy én értettem valamit félre amikor a neten olvastam erről vagy jól van így? Légyszives ne gyertek azzal, hogy kérezzem a könyvelőmet, mert ha kiderül hogy nekem van igazam és rosszul számolt én nem kérdezgetni fogom hanem elküldöm a facba! Olyanok válaszoljanak, akik értenek a témázoz.
jan. 29. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye tavalytól van ez a göngyölítéses gyönyör. Ennyi adatból nem lehet tudni, hogy jól számolt-e a könyvelőd. De a mentes határ átlépése után (a göngyölítés miatt) még simán előfordulhat, hogy a tb-t és a szochot csak a minimálbér után kell fizetned. Szóval simán lehet, hogy jól számolt a könyvelőd.

Ha elküldöd a havi bevételeidet (akár privátan is), akkor átszámolom neked és elmondom melyik negyedévben mennyit kellett (volna) fizetned.

jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon alacsony volt a jövedelmed havi átlagban, akkor simán előfordulhat a göngyölítés miatt, hogy továbbra is csak a minimált kell fizetned, mert amennyit eddig már befizettél, az több, mint amennyit a határ átlépése miatt fizetni kellene.

A teljes éves adatok fényében lehet csak megmondani.

Mondjuk ha fél év alatt lépted csak át a keretet, akkor ez nem valami jövedelmező meló.

jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Október óta elég sokat melóztam, szóval azért azok a hónapok elég erősek lettek. 2,5 millió körüli bevételem lett erre a három hónapra összesen. Viszont a nyári hónapok elég gyengék voltak, és tavaly februárban kezdtem először mellékállásban, azért nem értem el olyan korán az éves mentesített keretösszeget. Még ami bonyolíthatja a helyzetet kicsit hogy októberben könyvelőt váltottam, mert olcsóbbat akartam keresni, de igazából az előző könyvelőm is nagyjából így számolta a negyedévest kb. ugyanennyi adóval, illetve egyedül az szja volt kevesebb egy százassal amit meg is értek mert akkor tényleg nem mentem sokat. A Tb-t és a szocho-t nem értem mert az most is kb. ugyanannyi lett, illetve csak egy picivel több. Tb 135 ezer szocho pedig 107 ezer, az szja az majdnem 230 de azt nem is keveslem.
jan. 29. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha februárban kezdtél és júliusban lépted át a határt és csak októbertől dolgoztál sokat, akkor kb 3,4 millió lehetett az össz jövedelmed. Arra kb 630 ezer a TB és 440 a szocho. Ha a minimál járulékokat befizetted, akkor márciustól (nem tudom, mikortól vagy főállású) szeptemberig 380 ezer TB és 300 ezer szocho-t fizettél be, tehát marad 250 TB és 140 szocho, szóval akár jó is lehet a számolás.
jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Most megnéztem ezt az online kalkulátort és az is hasonló összegeket adott ki ekkora bevételnél, szóval most megnyugodtam. Bár továbbra sem értem, hogy miért 7 millió felett növekszik meg hirtelen drasztikusan a szochó és a TB amikor 2,4 milla volt a tavalyi évben a mentesített keretösszeg.. Viszont tavaly még tuti nem léptem át a 7 milliós bevételt.

febr. 17. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!