Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási forma lenne...

Milyen adózási forma lenne nekünk a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Én Katás vagyok 4éve. Lassan kifutok a Katámból, minden november, december környékén már számolgatnom kell nehogy meglegyen az évi 12M.


A férjem is nyáron a szépségiparban fog dolgozni.


Nekem van már egy szalonom, de szeretnénk lassan bővülni, ahhoz viszont jól jönne ha tudnék számlát kiállítani székbérlésről a későbbiekben.

Szeretnénk együtt dolgozni a férjemmel, egy szalonban dolgozni.

Mivel Katásként nem lehet számlázni, elgondolkodtunk hogy ketten együtt lehet kedvezőbben tudnánk egy Bt-t vagy bármit alapítani mint mondjuk nekem az átalány adó.

Ráadásul a Kata és az átalányadó sem biztosít túl sok járulékot ha pl Gyes, Gyed jönne szóba.

Illetve úgy tudom az Átalányadó 200.000 Ft körül van havonta.

Emiatt azon gondolkodtunk, van e olyan adózói forma amibe ketten tudnánk benne lenni, ő a kezdő vállalkozó, én aki már lassan kinövi a Katát, és esetleg számlázni is tudnánk székbérlésről a kollégáknak.

Mi lenne nekünk ebben a formában a legkedvezőbb és milyen havi adó összegre számíthatunk?



jan. 30. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezt így konkrét számok nélkül nehéz megmondani. Kell csinálni kalkulációt a különböző adónemekről, vállalkozási formákról.

Az átalányadó amúgy nem 200 ezer havonta, max akkor ha olyan jövedelmed van belőle.

jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez alapján nem lehet válaszolni biztosra a te fő problémád amúgy se az hogy "kinövőd" a KATA keretét hanem hogy az alanyi Áfa mentesség is évi 12 millióig jár.Ezt is vegyétek figyelembe.Amúgy meg erről talán a könyvelőtöket kellene megkérdezni ő ismeri a helyzetetek .Ha esetleg nincs mert láttam már olyat hogy KATA -s vállalkozónak nincs akkor mindenképpen kereseteket egyet.Az áfa mentesség nélkül nem fogsz tudni nélküle boldogulni.
jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!