Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a BÁV-nál adok el arany...

Qborka kérdése:

Ha a BÁV-nál adok el arany ékszert, fel kell tüntetnem az adóbevallásban?

Figyelt kérdés
Vagy miért kérik az adókártyát a sz.ig,l.ig mellé?
jan. 31. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kb. 1 M-ig (nyereségig) nem kell, évente változik az összeghatár, el kell olvasni az aktuális törvényt.

Valószínű erre az ékszerre ráadásul nincsen a törvény szerint számolt nyereség.



"Vagy miért kérik az adókártyát a sz.ig,l.ig mellé?"

Hol, ki?

jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ma voltam az egyik BÁV üzletben,ott kérte volna az értékbecslő/ügyintéző/eladó néni, csak nem volt nálam.

Egy egyszerű karkötő, 2,5 gr. Szóval bőven 1 millió alatt. 🤭

jan. 31. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Ja, akkor ezért, igen, lesz regisztrálva. Érdekes... Nem tudtam.

1819-et kérdezd meg akkor, ha precíz akarsz lenni.

jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Jó, hát mi is adtunk el tárgyakat a BÁV-nál, meg más kereskedőnél, senki nem kért adókártyát.... Kérdezheted a BÁV-ot is, biztosan tudják a választ.

25 éve a birtokodban lévő tárgyaknál konkrétan 1 nyereséget ír a törvény, ha jól emlékszem.

De olvasd el, kérdezd meg.

Jellemzően nem szokás foglalkozni az adózásával bolhapiac jellegű magánszemély eladásnál. De pl. ha Vaterán, Meskán, stb. egy platformon összegyűlik annyi olyan, ahol a nyereség 1 M (?) feletti , ellenőrizheti a NAV. De úgy vettem észre, lakásbérbeadásnál is inkább a több lakást kiadókat ellenőrzik, mert most azon mit ellenőrizzen, hogy 4-19 000 Ft-tal kevesebbet számoltál évente hozzá nem értésből... Azért nekik is pénz és idő az ellenőrzés...

jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
* konkrétan 0 nyereséget ír
jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen,ha legközelebb megyek,viszem az adókártyát és megkérdezem.

Csak hátha valamelyik gyakoris társnak van ilyen 8smerete is,ezért tettem fel a kérdést 🙂

jan. 31. 17:12
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Minek a bávba viszed?

Vannak joban fizető felvásárlóhelyek is a papírozós helyek közül is a báv az ami a legrosszabb árat adja!

Van ahol csak beviszed rámérnek nem kérdeznek semmit meg nem is kérnek csak mondják az összeget!

jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
986 ost adtam el nemrég 22 gramosat az oktogonnál az egyik dzsipó 400 at akart érte csak adni lejjebb a király utca fele már csak 380 at! a végén kivittem a 9 kerületbe 470 ért ment el! nem mindegy!
jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
9. kerületben hova? van ott egy felvásárló?
jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam,hogy a báv adja a legjobb árat. Utoljára kb 15 éve adtam el ékszert,akkor még úgy volt.

Engem nem zavar,ha elkéri az adószámot,csak meglepett.

jan. 31. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!