Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a BÁV-nál adok el arany...

Qborka kérdése:

Ha a BÁV-nál adok el arany ékszert, fel kell tüntetnem az adóbevallásban?

Figyelt kérdés
Vagy miért kérik az adókártyát a sz.ig,l.ig mellé?
jan. 31. 13:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg adatszolgáltatási kötelezettsége van a NAV felé.


Évi 600 ezer forint bevételig nem kell adózni ingóságértékesítés esetén.

Van, aki előszeretettel viszi be a dolgait a BÁV-hoz sokkal nagyobb összegben és nem adózik le utána. Így próbálja követni az eseményeket az adóhatóság.


Bolhapiacon árulók magánszemélyek. Őket nem kötelezik adatszolgáltatásra, tehát jószerivel soha nem derül ki, ha évente több, mint 600 ezer forint felett árusítottad ki az ingóságaidat magánszemélyeknek.


A BAV gazdasági társaság, tehát rá vonatkozhat adatszolgáltatás. Kb. úgy, mint a MÉH-telepekre, ha vasat adsz le. Ott is elkérik az adóazonosítódat és ellenőrzi a NAV a vasat leadókat adózás szempontjából.

febr. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha a BÁV-nál adok el arany ékszert, fel kell tüntetnem az adóbevallásban?"


Akkor igen, ha keletkezik belőle adóköteles jövedelmed.


Ingóságértékesítés esetén évi 600 ezer forint bevélig nem kell adózással foglalkozni. Ez a keretösszeg nem ingóságonként értendő, hanem az adóévben értékesített összes ingóságodra.


Mikor keletkezik adóköteles jövedelmed, ha 600 ezer forint felett értékesítettél ingóságot?

Ha többért adtad el, mint amennyiért vetted..



Példa: Van egy ékszerem, amit eladtam 1,2 millióért. 600 ezer felett van már csak ezzel az egy ékszereladással az éves keretösszegem.

Van egy számlám a vásárlásáról, ami szerint annak idején ezt az ékszert 800 ezerért vásároltam meg. A két összeg különbözete az adóköteles jövedelmem (adózatlan jövedelem -> haszon). Ez 400 ezer forint. Ez után az SZJA összege (15 %) 60 ezer forint. Ebből az SZJA törvény szerint 30 ezer forintot nem kell megfizetnem (2022. évben ez az összeg volt hatályos), így 30 ezer forintot vár az állam adóként tőlem az értékesítés után.

Mind a kapott bevételt, mind az elszámolható költséget (megszerzési ár) és a keletkezett adóköteles jövedelmet fel kell tüntetni a bevallásban a megfelelő rubrikában (ingóságértékesítésből származó).

febr. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15 éve sokminden változott, nen írok ki pontos helyet én is a neten találtam és találomra mentem! Lehet máshol több is lett volna belőle de nekem ez akkor megfelelt, viszont ez nem teljesen legál.
febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nekem fontos,hogy legal legyen. ☝️🙂
febr. 1. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!