Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom feljelenteni a...

Hol tudom feljelenteni a főnököm ilyen problémával ?

Figyelt kérdés

Hol tudom feljelenteni/ bejelenteni a főnököm / a céget ahol dolgozom?


A probléma az hogy gondolt egyet a főnök és már nincs táppénz, ha elmegy a dolgozó táppénzre és a táppénz lejárta után behozza a táppénzes papírt ő fogja és kidobja a kukába, és levonja azokat a napokat a szabadságunkból, én személy szerint mióta itt dolgozom még nem is akartam menni táppénzre de kitudja mikor betegszik le az ember, előre akarnék cselekedni hogy ha majd oda kerülnék hogy betegen fekszem itthon ne a szabadságom bánja...Kormányablaknál próbálkoztam ott elküldtek a munkaügyi központba hogy ott van munkafelügyelőség majd ott, hát ott sem jártam sikerrel egyáltalán, azt mondták nem tudtam mit csinálni ha név nélkül jelentem be mert nem tudnak kijönni vizsgálódni ha nincs bejelentő aki után nyomoznának hogy táppénzen volt de nem táppénzt fizetett utána a főnök...

Hol próbálkozzak ? Valami tutibb segítséget kérnék, kérem olyan írjon aki tényleg tud mondani valami jó megoldást... Sztrájkot nem tudok szervezni a főnök ellen, 34 alkalmazott van és mindenki bólogat neki, nem mernek szembe szállni vele és kiállni ellene, ezt a bejelentést is csak én merném megtenni egyedül csak tudnám hol járnék sikerrel...


Helyileg: Zalaegerszeg


Előre is köszönöm ha tud valami segíteni!



febr. 1. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentsd be nevvel.
febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te most azt gondolod, hogy a főnök HA beteg leszel, akkor MAJD szabadságot vetet ki veled arra az időszakra.

Az állításokat bizonyítani kell, annak eredményessége esetén vonhatják felelősségre.

Ez menne?

febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Másokkal már megcsinálta...


Ha névvel jelentem be tuti kirug... Ezért nem meri senki bejelenteni. Mondjuk mások név nélkül se mérik. Én merném de a munka is kell ezért csak név nélkül tenném meg.

febr. 2. 06:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szted igaza van es ezert kirug az csak egy ujabb ok hogy bepereld. Es nyersz. Ugyanis ez nem lehet ok a kirugasra. Es nyilvan nem tudna megmagyarazni hogy eddig foglalkoztatott most meg hirtelen kirug mert feljelentetted.
febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*igazad
febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyebkent a masik kerdesnel en valaszoltam hogy menj a kormanyablakba. Aztan csak ez volt a megoldas, mert onnan elkuldtek a megfelelo helyre. Nem? Kaptal korrekt tajekoztatast hogy mit kell tenned es hogy nevvel lehet bejelentest tenni.

Es erre leanyaztal te vilagi nyomorek. Kicsit hasznosabb volt a valasz mint itt kerdeseken at rinyalni es nem tenni semmit. Ez egy nyert ugy foleg ha kirug. Siman szazezres karteritest kapnal plusz ki sem rughatna utana es koteleznek hogy vegyen vissza. Persze nem kene ott dolgoznod csak addig amig talalsz masikat. De ehhez is hulye vagy.

febr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" azt mondták nem tudtam mit csinálni ha név nélkül jelentem be"


Miért akarod név nélkül megtenni a bejelentésed?


Én 2-szer is felnyomtam a munkáltatómat. Soha nem tudta meg, hogy én voltam az. Az utolsó után még 3 évig ott dolgoztam, és a végén én mondtam fel, nem pedig kirúgtak.


Egyébként csináltam már olyat, hogy az orvosi papírt a keresőképtelenségről közvetlenül az OEP-nek (akkor még így hívták) küldtem el egy olyan levél kíséretében, ahol leírtam a munkáltatóm minden fontos adatát és jeleztem, hogy azért így intézem a dolgokat, mert a munkáltatóm egyébként összetépné az orvosi igazolásomat.


Levélben kértek adatszolgáltatást a munkáltatótól a keresőképtelenségre vonatkozóan, a táppénzigényemre vonatkozóan, a kifizetett betegszabadságra vonatkozóan. Onnantól kezdve már nem volt hátramenet, nem tagadhatta le, hogy keresőképtelen voltam. Főtt is a feje rendesen, mert az orvosi papír (induló papír) nem nála volt.

febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

jujj persze én vagyok a hülye aha... mondom hogy elmentem a kormányablakba ott kiröhögtek hogy miért oda mentem ezzel a gondommal... elküldtek a munkaügyi főfelügyelőséghez elmondtam a bajom és a nő visszakérdezett: szó szerint így" most akkor mit csináljak ezzel?"

nagyon segítőkész volt ezzel... ez lenne a dolga de ha csinálni kell valami hogy felemelje a seggét a székről akkor már nem megy... szóval nem találtam eddig olyat aki segítene is... mondta fénymásoljuk le a táppénzes papírt és névvel jelentse be akinek nem fizetett táppénzt... én még nem voltam táppénzen de a 34 emberből már vagy 10 volt de olyan bénák hogy bologatnak bármire és nem mernek szembe szállni a főnökkel....

febr. 2. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:

En nem azt mondtam hogy a kormanyablakban megoldjak a gondot. Azt mondtam hogy menj be oda es majd eligazitanak. Eligazitottak? Igen. Elkuldtek a megfelelo helyre ahol korrekt tajekoztatast kaptal mit kell tenni? Igen.

Akkor menj el tappenzre, akar azzal az indokkal hogy a munkaltato masoknak nem fizeti ki, a haziorvosod felvesz hasmenessel es a tappenzes papiroddal megteheted a bejelentest. Vagy amit a 7es javasolt, elkuldod az oepnek egy levellel.

febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"jujj persze én vagyok a hülye aha."


Senki nem mondta, hogy hülye vagy, csak éppen nem hallod meg azt, amit elmondtak már többször neked.


Egy múltbéli dolgon, amihez semmiféle bizonyíték nincs, valóban mégis mit kezdjen a munkaügyi ellenőr, ha maguk az érintettek sem hajlandóak semmit lépni az érdekükben.


Én léptem, engem utána már soha nem tudott átverni a munkáltató. A többieket pedig csak sajnáltam, hogy milyen ostobák.

febr. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!