Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Unibet-en keresztül történő...

Unibet-en keresztül történő sportfogadásnál az adózás most hogy van?

Figyelt kérdés

Ami világos: Az unibeten a nyertes fogadás profitja adóköteles.


Találtam egy ilyen cikket:

[link]


" Tehát minden nyertes fogadásunk után le kell, hogy adózzunk, senkit nem érdekel, hogy mennyit veszítettünk. Például, ha Te egy adott hónapban nyertél 40 000 ezer forintot, de elbuktál 100 000-et, az adóhatóság szemében nem -60 000-ben vagy, hanem +40 000-ben, tehát a vonatkozó adót be kell fizetned a 40 000 forintos nyereményed után. "


Tegyük fel, hogy

- Beutalok az unibet-re 100.000Ft-ot.

- Veszítek 30.000Ft-ot egy fogadáson.

- Majd nyerek 30.000Ft-ot egy másik fogadáson.

- Vissza kiutalom (mondjuk a revolutomra (ahonnan be is fizettem)) a 100.000Ft-ot.


A feljebb lévő cikk és idézet alapján honnan fogják tudni, hogy nekem ebben van 30.000Ft profitom, amit le kell adóznom?


Azt valahogy logikusabbnak tartom, ha mondjuk egyszer nyerek 30.000Ft-ot, és így utalom ki a 130.000Ft-ot, akkor arra a 30.000Ft-ra mutogathatnak, hogy honnan van az a többlet kérem szépen? Ezt biza le kell adóznod...


Tudnátok ezzel kapcsolatban felvilágosítást nyújtani, akár itt publikusan, akár privát üzenet formájában?



febr. 1. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem fogják tudni.
febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem bet365 es unibet kapcsan volt totalban 1misi profit kb fel ev alatty de egy fillert nem adoztam.


Jatekosok 99%-a veszteseges, így az adohatosagnak nem eri meg ezzel foglalkoznia.


Ha meg szólnak hogy heló honnan lett ennyi penzed, akkor meg önellenőrzés utan befizeted az szja-t utana.


De mondom a loteri kutya nem fog foglalkozni vele(d).

febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehonnan nem tudjak, ez onadozas. Amig nem ellenoriznek addig nincs gond.


Amugy tetelesen kell adozni, ahogy irtad. Ha nyer egy fogadasod akkor adoalap keletkezik. Ha veszit akkor nem.

febr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

A Nagy Testvér Mindent Lát.

nem úszod meg.

Navigare necesse est.

febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4, azt elfelejtetted, hogy adózni muss!!!! homo!!
febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egymillió ilyen kérdés volt, és tisztán le van írva mindegyiknél, hogy ha nyereséges vagy hosszútávon akkor nem tudod leadózni, mert a nyereségednél többet kéne befizetned. Botrányosan fos a rendszer.
febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
6, én amúgy nem értem, aki képtelen rákeresni erre, pedig tényleg 1000 kérdésnél megválaszoltuk, annak milyen reményei vannak a nyereséges sportfogadással kapcsolatban? :D
febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!