Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átlagosan mennyit kell várni...

Átlagosan mennyit kell várni a NAV-ra hogy egy e-papir-os bejelentésre reagáljanak valamit, hogy megfelel-e?

Figyelt kérdés
febr. 14. 08:32
 1/9 krwkco ***** válasza:

"Átlagosan mennyit kell várni a NAV-ra hogy egy e-papir-os bejelentésre reagáljanak valamit, hogy megfelel-e?"

Általában 5+1 évet. Azután már nem kell aggódni, mert elévül.

A hibás, önbevallásos beadványokra a NAV általában nem reagál. Legfeljebb akkor, ha amiatt fizetnie kell. Pl. adóvisszatérítést. Egyébként csak egy adóvizsgálatnál értékelik a tartalmát.

febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Külföldi szolgáltatónál nyitott TBSZ értékpapírszámlát jelentettem be.


Akik már csináltak ilyen procedúrát azt írták kaptak valamennyi idő múlva választ, hogy elfogadták a bejelentést. (nem csak gépi automata, hanem hogy rendben vannak az adatok papírok stb...)

febr. 14. 10:54
 3/9 krwkco ***** válasza:

"Akik már csináltak ilyen procedúrát azt írták kaptak valamennyi idő múlva választ, hogy elfogadták a bejelentést."

Vagyis a NAV visszajelzett nekik, hogy a bejelentés MEGÉRKEZETT. Arra senki sem kap választ, hogy valóban TBSZ-nek tekintik-e a számláját egy későbbi vizsgálat során. Már csak azért sem, mert a bejelentéshez nem kell beküldeni a szerződést, aminek meg kell felelnie az SZJA törvényben előírt feltételeknek. Ez volna az érdemi bírálat alapja.

febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A bejelentéstől számított 4 munkanap után kaptam pozitív visszajelzést a NAV-tól:


"A becsatolt iratanyagot felülvizsgálva megállapítottam, hogy a megnyitott számla - mely számlára az első befizetés jóváírása ******* napján történt meg - vonatkozásában fennálló bejelentési kötelezettségének Ön határidőben eleget tett." "


Írta egy felhasználó. Én ilyet még nem kaptam.

febr. 14. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:

"Külföldi szolgáltatónál nyitott TBSZ értékpapírszámlát jelentettem be."


Ezeket be kell jelenteni? Segítsetek, hogy melyik jogszabály írja ezt elő?

febr. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

"Ezeket be kell jelenteni? Segítsetek, hogy melyik jogszabály írja ezt elő?"

Az SZJA törvény 67/B. §.


Külföldi TBSZ-nek gondolt számlánál elsőként az merül fel, hogy valóban TBSZ-e: "A tartós befektetési szerződés arra vonatkozó külön megállapodás, hogy a felek az említett jövedelem tekintetében az e § szerinti adózási szabályokat alkalmazzák." tehát csak annál a szolgáltatónál lehet TBSZt nyitni, amelyik kifejezetten annak nevezi és a számlaszerződésben is van ennek nyoma. 5+1 évig bent tartani a pénzt, az nem elég.

Ezen belül, "Ha a befektetési szolgáltató, illetőleg a hitelintézet adatszolgáltatásra nem kötelezett,...", akkor "a magánszemély a befektetési szolgáltatóval, illetőleg a hitelintézettel megkötött tartós befektetési szerződéssel igazolhatóan" "a lekötési átutalást követő 30 napon belül bejelenti az állami adó- és vámhatóságnak".

Vagy a NAV tájékoztatója: [link]

febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ezeket be kell jelenteni? Segítsetek, hogy melyik jogszabály írja ezt elő?"


Egyébként a szolgáltató még külön figyelmeztet is, hogy bejelentési kötelezettséged van, mivel ők ezt külföldi székhelyű szolgáltatóként automatikusan nem teszik meg.

febr. 16. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infót! :)
febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Másnap kaptam egy automata értesítést, hogy a nav megkapta az e-papírt, és a 8. napon visszajeleztek, hogy a bejelentésemet feldolgozták.
febr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!