Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Táppénzre vételt vissza lehet...

Táppénzre vételt vissza lehet vonatni?

Figyelt kérdés
Tehát ha táppénzre vettek, azt lehet töröltetni, hogy mégse?

febr. 23. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a keresőképtelenség lényegét.

A keresőképtelenséget orvos állapítja meg. Az orvos döntése mentesít a munkavégzési kötelezettséged alól és jogosult leszel táppénzre.

Ha az orvos úgy dönt hogy ismét keresőképes vagy akkor lezárja a keresőképtelen időszakot. A következő nap köteles vagy megjelenni a munkahelyeden.

febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Látom, te meg a kérdést nem érted, ha olyat írsz le, amit én is tudok.


Nyilván okkal tettem fel a kérdést, bonyolult az ügy, nem voltam ilyen helyzetben, és nem szeretnék szarba kerülni, hogy jogtalan lépést teszek.

febr. 23. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a valódi probléma?


Engem írtak ki keresőképtelen állományba, de helyette inkább szabadságot vettem igénybe, nem vonattam semmit vissza az orvosomnál.


Én úgy gondolom, hogy az orvos nem fog olyasmit visszavonni, amit már megállapított. Ha visszavonná -> szerinted?

febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán vissza lehet vonatni. Visszamenőleg is szoktak táppénzre venni embereket. Akkor, ha a páciens úgy dönt, hogy inkább szabit vesz ki, vagy nem olyan beteg, mint elsőre gondolta, és inkább megy dolgozni... Ilyenkor én felhívnám a dokit (vagy az asszisztensét), és mondanám, hogy mégse vegyen keresőképtelen állományba. Ha pedig már megtette, akkor törölje.
febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elkéred a dokitól a táppénzes papírt és nem adod le a munkáltatónak,közben mész dolgozni,ennyi.
febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!