Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincsen bejelentett munkam...

Ha nincsen bejelentett munkam hanem magam szerzem a bevetelemet ami a havi atlagber alatt van kell valamit csinalnom? Adobevallas vagy barmi? 25 ev alatti vagyok. A TB-t fizetem. Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
A 25 ev alattiaknak csak az atlagberen feluli jovedelmukbol vonjak az SZJA-t akkor nalam ez hogy mukodik?
márc. 11. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól még be kell vallami. Milyen tevékenységet végzel?
márc. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Persze vallakozokent kene adozz
márc. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"hanem magam szerzem a bevetelemet "


Ez a bevételszerzés milyen módon történik? Ugyanis annak megfelelő szabályokat kell betartani hozzá.


Ha valaki nem munkaviszonyból/közalkalmazotti jogviszonyból stb. jut bevételhez/jövedelemhez, akkor általában valamilyen gazdasági jellegű tevékenységet végez (üzletszerű, haszonszerzésre irányul). Azt viszont az ingatlan bérbeadási tevékenységen kívül adószám nélkül nem lehet végezni.

Adószám nem egyenlő az adóazonosító jeleddel!


Szóval milyen tevékenységből szerzel bevételt/jövedelmet?

márc. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyilvan vagy freelancer vagy netes krva de derogal adozni a kicsikenek..aztan ide jon jogi tanacsert.
márc. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ebbű baj lesz
márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Eppen csak most fejeztem be az iskolat, dolgoztam azota viszont most cipoket arulok/ertekesitek ujra
márc. 12. 08:37
 7/16 anonim ***** válasza:

"a TB-t fizetem"


Ez nem így működik. Gondolom mindenki szívesebben fizetne havi 9600ft-ot, mint a fizetése 18%-át.


Valószínűleg neked egyéni vállalkozóként kellene bejelentened magad, hogy legális legyen, amit csinálsz

márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ebbű börtön lesz more
márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az durvan adokotoles tevekenyseg, ugyanis uzletszeruen csinalod. Remelem egyszer megbsznak es kapsz egy millios birsagot plusz a be nem fizetett adok es jarulekok.
márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem ertem miert kell ilyen rosszindulatunak lenni, semmi reszletet nem irtam, ez volt az elso honap es teljesen veletlenszeruen adodott ez a lehetoseg h elkezdhettem ezzel foglalkozni. 3 par ajandek cipovel kezdodott egyebkent
márc. 12. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!