Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amik a beszámolóban szerepelne...

Amik a beszámolóban szerepelnek milyen mérlegek?

Figyelt kérdés

Az adott év nyitó és az előző év zárómérlege megegyezik, ezáltal ami a mérlegben szerepel nyitó mérleg? (Adott évre)


A közbenső mérleg pedig tájékoztatás év közben, de nem kerül a beszámolóba?


márc. 25. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Záró mérlegek vannak általában egy beszámolóban.


Akkor van nyitómérleg is külön, ha áttérés történik egy új számviteli keretrendszerre vagy IFRS esetén ha új számviteli politikát vezetnek be/új standardet alkalmaznak elaő ízben adott év január 1-jétől, így bemutatják hogy az előző évi zárómérlegből (Dec 31) miként lett idei új nyitómérleg (Jan 1).

márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, tehát a mérleg dec 31-re készül és mindig év végén kerül a beszámolóba? Az ún. zárómérleg?


Aminek meg kell egyezni a következő év nyitóval (ami általában nincs feltüntetve) csak a következő év záró , szintén

márc. 25. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még csak olyan mérleget láttam, amiben szerepelt a nyitóadat, változás (típustól függően) és záróadat...
márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, de azért nincs értelme ennek a kérdésednek, mert a mérleg az mindig fennálló egyenlegeket mutat egy adott időpontban. És ami a beszámolóban van, az a Dec 31-e 23:59 perckor fennálló egyenlege a mérlegsoroknak… Ez olyan értelemben zárómérleg, hogy ha egy időintervallumról beszélünk, ami 2023.01.01-jével kezdődik és 2023.1231-vel ér véget, ennek az időszaknak a nyitómérlege a 2023.01.01-jén 0:00 első pillanatában fennálló egyenlegek (amik megegyeznek a 2022.12.31-jén 23:59 utolsó pillanatában fennálló egyenlegekkel); a zárómérleg pedig a 2023.12.31-jén 23:59 utolsó pillanatában fennálló egyenlegek… Ha egy adott időpontra, azaz fordulónapra vonatkozóan készül egy beszámoló/pénzügyi kimutatás, akkor a mérleg aznapi záróértékeit mutatja a beszámoló.
márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4:

Van értelme, mert tanultuk, hogy van ez a 3 félé mérleg, és nem értettem pontosan, hogy amit én látok mondjuk a 2020.-as beszámolóban mérleg az milyen mérleg, de akkor az a 2020. év záró mérlege amit dec 31-ig el kell készíteni és meg kell egyeznie a 2021 nyitó mérlegével, illetve van a közbenső mérleg, ami nincs feltüntetve de tájékoztatás jellegű év közben

márc. 25. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:

“2020. év záró mérlege amit dec 31-ig el kell készíteni”


Ez nincs így, leggyakrabban még májusban is pofozgatják, hogy “mennyivoltazannyi” dec.31-én…

márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor miért mondják azt, hogy dec 31 a fordulónap? És addigra kellene elkészülni a mérlegnek?

Ez csak mese?

márc. 25. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:

A fordulónap azt jelenti, hogy arra a napra vonatkozik a pénzügyi kimutatás, az aznapi egyenleget mutatja.


Elkészíteni nem is tudod eddig az időpontig a beszámolót, csakis ezt követően (ha logikusan belegondolsz)

márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Arra a napra vonatkozik, de nyilván nem dec 31.-én készül el
márc. 25. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosan
márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!