Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtudom valahol nézni, hogy...

Megtudom valahol nézni, hogy a könyvelő milyen számlaszámot adott meg a az adóvisszatéritésemhez?

Figyelt kérdés

Április 22-én adta be a könyvelőm az adóvisszateritésem, és az asszony számlaszámára szerettem volna utalni, de félek hogy ez a csökött sok más mellett ezt is elcseszte valahogy, mert nem kaptam még meg az utalást.

A navnál megnézhetem ezeket az adatokat valahol?



máj. 21. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A nav ebev portálon meg tudod nézni a beadott dokumentumokat, ányk kell a megnyitáshoz.

De miért nem magadnak csináltad a bevallást Eszja felületen?

máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nem igazn vagyok otthon az adózásban. Megpróbáltam, de elakadtam, igy a céges könyvelőt kértem meg....bár ne tettem volna.

máj. 21. 22:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Még nem telt le a kiutalási határidő, simán lehet, hogy meg fogod kapni.
máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elméletileg 30 napon belül utalnak, de ez csúszhat.

Viszont tényleg nem értem, minek ehhez könyvelő. Ha jól sejtem sima alkalmazott vagy, azaz a bevallást a NAV megcsinálta neked. Belépsz az ESZJA felületen, ráböksz a kiegészítésre, megadod a személyi kedvezményt annyi hónapra, amennyire jár, megadod a számlaszámot és kész. Faék egyszerűségű az egész.

máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy személyi kedvezménye van?
máj. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Adóvisszatérítést írt. Oké, lehet, hogy nem személyi kedvezmény, hanem mondjuk első házasok kedvezménye, de ugyanúgy be lehet írni azt is az ESZJA oldalon.
máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagy akár családi kedvezmény is lehetett. Vagy más. De tény, az eszja-n azt is be lehet adni (habár szerintem az ányk még mindig jobb és használhatóbb).
máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a NAV helyi ügyfélablaka vagy mije elintézte, nekem szombatra esik a 30. nap. Online nem tudtam rábírni tavaly se a rendszert, hogy a kimaradt két hónapnak megfelelő családi adókedvezményt valahogy a komplett adóalapból visszatérítsük, az ügyintéző meg pár kattintás után már a bankszámlaszámomat kérte. Tavaly el is mondta, hogy ehhez kell az ő jogkörük, és ezt arra a kérdésre válaszul, hogy hasonló helyzetben hogy csináljam online ezt.
máj. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Tavaly el is mondta, hogy ehhez kell az ő jogkörük,"


Hát ez nagyon furcsa. Egyébként mi értelme van a tervezetnek, ha nem tudok benne módosítani, kiegészíteni csak úgy, ha egy NAV-os nyúl bele?


Tényleg így működne? Azért nem tudom, mert én is az ÁNYK-t használom hasonló okból, mint a 7-es válaszoló. 5 perc alatt kitöltöm vele a bevallást és a következő percben már továbbítom is a NAV felé.

máj. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a nem szokásos szitu + az ők fizetnek nekem kombinációja miatt lesz.
máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!