Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem vagyok tisztában az...

Nem vagyok tisztában az ingatlan bérbeadással, mint magánszemély. Ha én 20 000Ft ért kiadom az irodát számlával és az SZJA -t a bérbevevő fizeti, Mint bér akkor 25000Ft? A levont összeg 20 000Ft. Hogyan kell a számlát írni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ha magámszemélyként számlát írsz, az okirathamisítás. Ha valaki lekönyveli a számládat, az pedig adócsalás.
2010. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Drága előttem szóló! van egy kicsinyke félreértés. TEhát akkor kezdjük az elején. Tavalyig az volt a szabály hogy bérbeadásra adószámot kellett kérni az apehban, és igy vehettél számlát és számlázhattál bérleti díjat. Erre az idén is van lehetőség, viszont az idén már nem kötelező kiváltani az adószámot, egyszerűen a bérleti szerződést magánszemélyként kell megkötni, és a bérleti díjról átvételi elimservényt vagy pénztárbizonylatot kiállitani (ezt viszont javaslom szig szám alá vonni) A kulcs viszont az szja-t érintő nyilatkozatokban van. Már tavaly is , de az idén is ugy van, hogy először is választanod kell hogy forrásadózol, vagy tételes költségelszámolást választassz. Amiről a kérdező ír gyanítom a 25% forrásadó. További döntés ( és nyilatkozat kérdése) hogy kéred -e a levonást a kifizetőtől (ha kifizető a bérbevevő) avagy önmagad fizeted az előleget negyedévente. Fontos, hogy le legyen papirozva, hiszen ez mindkettőtőket véd. Mintát nyilire szívesen küldök priviben. Na már most, a forrásadónak a béredhez semmi köze. Van viszont köze az összevont adóalap részeként kivánsz adózni című nyilatkozathoz. Szóval először is pontosítani kéne a kérdést e tekintetben, továbbá hogy van-e adószámod, ha nincs akarsz-e, és ennek megfelelően mondom mit tégy. Akár priviben is.
2010. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!