Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvényes? Belekeztünk egy...

Törvényes? Belekeztünk egy internetes vállalkozásba. Különböző vállalkozóknak segítünk eladni a termékeiket, pár százalék jutalékért. Mi nem, de ők viszont adóznak a termékeikért, megrendeléseket szerzünk, majd továbbítjuk nekik. Jutalékokat kapunk.

Figyelt kérdés
Figyelembe kell venni azt is, hogy én 16 éves vagyok.
2011. jan. 15. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A pár százalék jutalék a te jövedelmed, és ezért adóköteles. Az más kérdés, hogy az adót lehet, hogy a vállalkozó előre levonja, és amit neked kifizetnek az már adózott jövedelem.
2011. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit Te végzel, azt üzleti partner közvetítésnek hívják. Lehet ezért sikerdíjat, jutalékot kérni, de csak akkor legális, ha a bevétel után adózol. Gyakorlatilag a jutalékodat pl csak akkor tudod törvényes úton követelni, ha a jogosságáról egy szerződéssel bizonyítani tudod, hogy neked az jár. Mivel az adóhatóság még nem igazán van felkészülve az online tevékenységekből származó bevételekre, ezért elképzelhető, hogy nem buksz meg vele, de ettől még adóköteles lenne...
2011. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még lenne valami, ha szlovákiai vagyok, viszont magyarországi cégnek segítek, akkor hány százalék az adó, és lényegében, hogy is kellene adóznom? Melyik országnak, Szlovákiának vagy Magyarországnak, és ezt, hogy kell bejelentenem?

2011. jan. 16. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen tevékenységet hivatalosa csak akkor végezhetsz, ha tudsz a munkadíjadról számlát adni, viszont számlaképes csak akkor lehetsz, ha vállalkozó vagy. A vállalkozás székhelye szerinti adótörvények vonatkoznának rád. Kérdezz meg erről egy helyi könyvelőt, ő minden szabályt tudni fog.
2011. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!