Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány százalék adót kell...

Hány százalék adót kell fizetnem lakótárs után?

Figyelt kérdés
Tehát egy szobát adnék ki és így lennénk ketten a lakásban. Tudtommal be kell őt jelentenem és fizetni is, de pontosan hány százalékát a bérleti díjnak?
2011. szept. 19. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
ha te vagy a lakás tulajdonosa akkor a bérleti díj 90%-ának 16%-a az adó
2011. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem miért a bérleti díj 90%-ának? Egyébként igen, a tulaj én lennék.
2011. szept. 19. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
10%-ot leírhatsz (minden bizonylat nélkül) fenntartási költségekre
2011. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
most nem azért de nem értem mit görcsölsz rajta, én nem hiszem h bárki is fizet az albérlője után. én egyet sem ismerek...
2011. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves előző,akkor te furcsak körökben mozogsz.

Normális esetben,normális emberek adóznak a jövedelmeik után. Én olyat nem ismerek,aki szerződés és számla nélkül adná ki a lakását. Nem is éri meg azért a 15 %-ért.

Nyugodtan alszol, nincs gondod, ha elmaradnak a rezsivel, a szerződés alapján minden gond nélkül kirakhatod őket ha gond van.....stb. 15 % ennyit megér

2011. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most akkor mennyi? 15%-a a bérleti díjnak vagy a bérleti díj 90%-ának a 16%-a vagy mennyi?
2011. szept. 20. 18:24
 7/10 A kérdező kommentje:

Jajj, bele se gondoltam de már értem! Bocsánat, tiszta hülye vagyok! :D

És köszönöm a segítséget.

2011. szept. 20. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

100% 15 %-a cca. 90% 16%-a

(oké 14,4% pontosan)

2011. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jahh kifejezetten alvilági körökben mozgolódom és óriási bevétel van ám ebből...

egyetemista vagyok, dolgozom, és a tulaj nem adózik utánunk, sőt egyetlen megkérdezett kollégám főbérlője sem (multicég-viszonylag alacsony a bűnözési ráta az alkalmazottak között).

egyetlen albérletnél sem vetődött fel, viszont 2 éve lakom a lakásban, semmi problem.

vagyis egyet ismerek, a srácnak volt szerződése aztán a tulaj midnenféle szerződés szegésremhivatkozva nem adta vissza a kauciót.

2011. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha a 10%-os költséghányadot választod adózás szempontjából akkor az összes bevétel 90%-a jövedelem, és a jövedelem 16%-a az adó.

azonban érdemes megemlíteni, hogy ha a mérőórák a te neveden vannak és te fizeted be a rezsit (vagyis a rezsi nem a bérlő nevére szól) akkor az is bevételnek minősül így arról is adózni kell!

így ilyen esetben érdemes a teljes költségelszámolást alkalmazni, itt viszont folyamatosan gyűjteni kell a számlákat.

2012. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!