Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Apeh-ilyenkor mit tehetek?

Apeh-ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Megbírságolt az apeh mert 3 éve nem fizettem magam után pár hónapig a tb-t. Összesen 101e ft-ot kéne kifizetnem,de nincs munkám és semmi más jövedelmem sem.

Szeretnék fellebbezni,de érdekelne a dolog hogy ha nem tudok fizetni akkor miként hajtják be az adósságot?

Akárhogy erőlködök nem tudnék 1 fillért sem befizetni,amíg nem lesz munkám...Tudom hogy itt nem ügyvédek vannak,de érdekelne,hátha valaki tud valami okosat.


2011. márc. 29. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha van tulajdonod (ingó vagy ingatlan) akkor azon behajtják.


Ha nincs akkor egy kis késedelmi kamattal fogják behajtani abban a pillanatban, ahogy lesz munkád.


Mindenkivel lehet szarozni, de az APEH-al nem! Az APEH-nak kb lassan olyan jogköre lesz mint a rendőrségnek.

2011. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát számláidra rátelepszenek és megy rá bevétel akkor azt benyelik. Még a bank se teheti el a saját pénzét belőle xD Aztán ami a neveden van megterhelik (lakás, autó, ingóság, garázs is stb) Már csak azzal tudsz variálni, h mit terheljenek meg. Mert soxor egy drága cuccból is elvisznek többet :S H érthető legyek, a 100e-es plazma tv-det 50e-be számolják be. Volt rá eset...
2011. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
off: azért bírságoltak meg,mert nincs Tb-d? vagy akkor volt munkád,amikor nem fizetted? több embert ismerek,akinek évek óta se állása,se jövedelme,ergo TB-je sincs. pont elég baj ez,még meg is büntetik érte az embert?
2011. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"pont elég baj ez,még meg is büntetik érte az embert?"

Meg... fasza, mi?!?

2011. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kár fellebbezni, mert nem tudsz mire hivatkozni. TB-t kötelező fizetni, és ha elévülési időn belül derül ki, hogy nem fizetted, akkor be is hajthatják.

Inkább írj nekik egy kérelmet, amiben leírod, hogy nincs munkád, nagyon nehéz anyagi helyzetben vagy, és kéred a büntetés elengedését vagy legalább mérséklését. Becsatolhatod nekik hozzá ami ezt alátámasztja, pl. álláskeresőként nyilvántartásba vétel a munkaügyitől, álláskeresési segély kérelmet elutasító határozat ugyaninnen, ha nem jár (ilyet szoktak adni alapból, ha nincs meg legalább 200 napod), stb. Talán még formanyomtatványa is van az APEHnek ilyenre, meg részletfizetési kérelemre. Ennyit tehetsz.

2011. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Semmi sincs a nevemen,így nem tudnák min behajtani. Igazolni pedig tudom,hogy nincs munkám már 7 hónapja és már semmiféle juttatást nem kapok.
2011. márc. 30. 10:43
 7/12 A kérdező kommentje:
igen,azért bírságoltak meg mert nem volt munkám és nem fizettem be a tb-t magam után.mellesleg pályakezdő voltam,semmiről semmit nem tudtam,így eszembe se jutott hogy azt fizessem a SEMMIBŐL.... még 2007 elején volt
2011. márc. 30. 10:45
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
méltányosságból történő elengedést kell kérni szoc helyzetra való tekintettel
2011. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérjed méltányossági alapon a fizetendő összeg elengedését.

Itt a link a szempontokról: [link]

Itt pedig az adatlapé, amit be kell nyújtanod: [link]

Ha csak egy levelet írsz, akkor ezt az adatlapot küldik ki, hogy töltsd ki és küldd vissza.

A 9-es pontba írd be, hogy nem tudtál róla, hogy fizetni kell, pályakezdő voltál, stb, stb.

2011. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt az adatlapot + a kérelmet mielőbb add be a területileg illetékes NAV Fizetési Kedvezmények Osztályára címezd. A határozat meghozataláig a végrehajtásra halasztó hatállyal van. Tehát amíg el nem bírálják, nem végrehajtanak! Mindenképpen írd bele, hogy jelenleg is munkanélküli vagy!
2011. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!