Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki írt, lakásvásárlási illeték...

Ki írt, lakásvásárlási illeték törlési kérelmet?

Figyelt kérdés
Mit írjak,hol tudnak segíteni ?
2011. júl. 1. 19:02
 1/6 anonim válasza:

Illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, a megadott határidő betartásával lehet beadni az ügyben eljáró hatósághoz.

Illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, szociális helyzetre való tekintettel lehet kérni.

" a mai gazdasági helyzetben,az átlagemberek nagy része ide sorolható "

Szociális rászorultságot minden esetben a kérelmezőnek kell bizonyítani,ezt igazoló dokumentumokat beszereznie, és a kérelemhez csatolni.

Az eljárás díja, amennyiben nem fellebbezésként, hanem kérelemként adjuk be 2000 Ft. Ezt az összeget a kérelmen, illetékbélyeg formájában kell leróni.

Amennyiben a kérelmező, illeték részletfizetési kérelmet ad be, ebben az esetben egyidejűleg a kamatmentes részletfizetést is kérelmezni kell.

Illetve, az ingyenesen letölthető vagyonnyilatkozatot minden esetben a kérelemhez csatolni.

Nagyon fontos, hogy ezeket a kérelmeket PÓTLÉK MENTESEN kell kérni, különben ha meg is adják pl. a részletfizetést, a tartozásra eső késedelmi pótlékot ki fogják vetni. A beadott kérelemnek halasztó hatálya van, vagyis a határozat meghozataláig nem kell fizetni.

Illeték részletfizetési, törlési kérelem


[link]


oldalon bővebben megtalálható !


Személyes véleményem a következő:

Kérelmet, a fent említett témában beadni mindig érdemes, illetve tanácsos !

DE MINDENKÉPPEN FORDULJUNK A TÉMÁBAN JÁRATOS SZEMÉLYHEZ !

Kellő körültekintés nélkül kérelmet beadni nagy felelőtlenség és butaság !

Az interneten rengeteg olyan oldal található, ahol az ügyvédi összeg töredékéjért kérelmet hozzáértő kezek megírják.

Továbbiakban, az ügyben járatos személy rengeteg olyan jó tanáccsal tud ellátni minket, amivel rengeteg idő és pénzt spórolható meg.

2011. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó amit az előző írt, de az illetéket nem bélyeg formájában rójuk le, hanem apeh-től kérünk csekket és a postán fizetjük be.


Egyébként szakember bármelyik könyvelő-iroda is, és biztosan olcsóbban dolgozik, mint bármelyik ügyvéd.


De ha felmégy az apeh honlapra, ott a Letöltések-en belül, a Kérelmek, majd a Magánszemélyek részére előre gyártott nyomtatványok közül letöltöd és kinyomtatod a nyomtatványt, azt megnézed, lehet, hogy te is meg tudod csinálni. Mellé 2 sorban kisérő-levél, megcímezve a NAV Regionális Igazgatóság Fizetési Kedvezmények Osztálya.

Pontos címet ugyancsak ezen a honlapon megtalálod, a lakcímedhez legközelebb eső címe.

2011. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az első hozzáoszlóhoz csatlakoznék!

Ha kérelmet írsz, akkor azt a levélre kell illetékbélyeg formájában rá ragasztani. De ha ezt elmulasztod akkor sincs semmi, mert küldenek csekket.

Az a fontos,hogy írj!

Az APEH oldaláról amit letöltesz az egy formanyomtatvány személyes adatokkal és vagyonnyilatkozattal !

A LÉNYEG A KÍSÉRŐ LEVÉLEN VAN,AZ ALAPJÁN DŐL EL MINDEN !

HISZ EBBEN FEJTED KI AZ INDOKAID!

Az meg nem biztos hogy azonnal ügyvédhez kell rohanni!

Egy ilyen kaliberű papírt horror áron írnak meg!

Gondolj bele mennyi az ügyvédi óradíj !

Én méltányossági illeték törlést kértem, egy hasonló weboldal írta meg az enyémet is, és a töredékét kérték az ügyvédi óradíjnál!

Nekem nagyon jól megírták, mert első levélre elengedték!

2011. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a neten találtam egy oldalt ahol segítettek megírni,az biztos hogy olcsóbb volt mint egy ügyvéd!

Előtte én is próbálkoztam könyvelővel, de a lényegbe, hogy indoklásként mit írjak, abba nem tudott segíteni!

Elmondott egy csomó jogszabályt, de mivel nem vagyok ügyvéd sokra nem mentem vele.

Végső elkeresésemben keresgéltem a neten, így találtam erre az oldalra:


[link]


Találkoztam az ügyintézővel, és mindent rám kivetítve el mondott.

Azt is, hogy mik alkalmazhatók rám és mi nem. Ami a legjobb, hogy utána bár mikor fel lehetett hívni és teljesen segítő kész volt!

Mind ezt potom 15.000 Ft ért !

Ennyiért segített kitölteni az APEH adatlapot, és a kérelmet is megírta amihez elmondott mindent, hogy milyen papírok kellenek.

Nekem 480.000 Ft illeték jött ki, elintézett 6 hónap halasztást, és csak utána kellett elkezdeni részletet fizetni!

2011. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit szólnék hozzá, hogy jó ha az ember segítséget kér, de ügyvédet nem ajánlok!!

Nekik nem az az érdekük, hogy egyből elintéződjön az ügyed,elárulják a kiskaput, minden ügyvédnek az a jó ha vissza mész!

Gondolj bele, több száz ezreket kérnek egy ügyért, akkor egy ilyen pár tízezres ügyért szerinted mindent bele adnak ?

Ha elutasítják már csak fellebbezni tudsz, a fellebbezésért meg majd fizethetsz az ügyvédnek annyit, hogy belerikkantsz!

2011. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csatlakozom az elöttem szólóhoz,nagyon jó ötletnek tartom én is ezeket az internetes oldalakat ahol segítenek megírni, ők legalább őszintén megmondják a kiskapukat!!!

És nem számolnak plusz pénzt ha van még kérdésed!!

Bátran hívhatóak!

Nem úgy mint az Ügyvédek, csak hiteget aztán meg ha kérdésed van minden válasz súlyos forintok!!

Nekik nem az az érdekük, hogy egyből elintéződjön az ügyed,elárulják a kiskaput, minden ügyvédnek az a jó ha vissza mész!

Ha elutasítják már csak fellebbezni tudsz, a fellebbezésért meg egy vagyon kérnek el !

2011. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!