Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlási illetékek...

Lakásvásárlási illetékek részletfizetési kérelem írásához milyen papírok kellenek, ki veheti igénybe?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, a megadott határidő betartásával lehet beadni az ügyben eljáró hatósághoz.

Lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, szociális helyzetre való tekintettel lehet kérni.

" a mai gazdasági helyzetben,az átlagemberek nagy része ide sorolható "

Szociális rászorultságot minden esetben a kérelmezőnek kell bizonyítani,ezt igazoló dokumentumokat beszereznie, és a kérelemhez csatolni.

Az eljárás díja, amennyiben nem fellebbezésként, hanem kérelemként adjuk be 2000 Ft. Ezt az összeget a kérelmen, illetékbélyeg formájában kell leróni.

Amennyiben a kérelmező,lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet ad be, ebben az esetben egyidejűleg a kamatmentes részletfizetést is kérelmezni kell.

Illetve, az ingyenesen letölthető vagyonnyilatkozatot minden esetben a kérelemhez csatolni szükséges.

Lakásvásárlási illeték részletfizetési, törlési kérelem [link] oldalon bővebben megtalálható !


Személyes véleményem a következő:

Kérelmet, a fent említett témában beadni mindig érdemes, illetve tanácsos !

DE MINDENKÉPPEN FORDULJUNK A TÉMÁBAN JÁRATOS SZEMÉLYHEZ !

Kellő körültekintés nélkül kérelmet beadni nagy felelőtlenség és butaság !

Az interneten rengeteg olyan oldal található, ahol az ügyvédi összeg töredékéjért kérelmet hozzáértő kezek megírják.

Továbbiakban, az ügyben járatos személy rengeteg olyan jó tanáccsal tud ellátni minket, amivel rengeteg idő és pénzt spórolható meg.

2011. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
23%

Mivel nemrégiben jött meg az én papírom, így eléggé belemerültem a témába !


Először is szeretném leszögezni,hogy van, igen van rá mód és lehetőség, hogy elengedjék, csökkentsék vagy részletfizetést engedélyezzenek !!

A lakásvásárlásra kiszabott illetékre, több lehetőség is van.


- első körben a szociális helyzetedre való tekintettel kérheted, az illeték elengedését, csökkentését.

A szociális helyzetre hivatkozhatsz : kevés jövedelem,gyermekek száma, munkanélküliség,betegségek,közüzemi tartozás...stb.

- kérheted a részlet fizetést, ez általában 24 hó.

- ha már megkaptad a részletfizetést, ismételten a rosz anyagi helyzetre tekintettel, ennek is az idéglenes felfüggesztését.

Általában, illeték elengedése csak szociális alapon lehetséges.

Viszont a mostani helyzetre tekintettel, majdnem minden átlag keresetből élő, gyerekes család ide tartozik.

Egy jól megfogalmazott kérelemben mindezek össze foglalhatóak.

A legfontosabb, hogy a hivatal azt lássa, nem zárkózol el a megoldástól.

Nem győzöm hangoztatni, hogy mindig időben válaszolni,válaszolni,és valósat állítani.

Senki ne essen abba a hibába, hogy hetet havat össze hord, és kérincselő siránkozó levelet ír.

Csak olyan írja meg a levelet, akinek van már tapasztalata. Precíz, jól összeszedett,tömör levélre van szükség.

A hivatalok felé megírt levelekben, csak egy dobásunk van.

Ajánlom mindenkinek ezt az oldat,nekem is ők segítettek és a szociális helyzetemre tekintettel elengedték!


www.kerelmek-beadvanyok.hu


A tanácsok menüben, összeszedett segítséget kapsz.


Sok sikert mindenkinek!

2011. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csak annyit fűznék még hozzá, hogy az apeh honlapján van kifejezetten erre vonatkozó kérelem. www.apeh.hu A nyomtatvány neve: adatlap fizetési könnyítésre.

Lehet részletfizetést halasztást és elengedést kérni. Sőt a hármat lehet egyszerre is kérni!! Én mint szakmabeli azt tanácsolom, hogy hacsak valóban nem vagytok szociálisan igencsak rászorulók, ne kérjetek 12 hónapnál hosszabb részletfizetést, mert nem igazán fogják megadni. Persze vannak kivételek. Nagyon fontos, hogy ezeket a kérelmeket PÓTLÉK MENTESEN kérjétek, különben ha meg is adják pl. a részletfizetést a tartozásra eső kés. pótlékot ki fogják vetni. Ja és ha beadjátok a kérelmet annak halasztó hatálya van, vagyis a határozat meghozataláig nem kell fizetnetek.

2011. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Én is azt ajánlom, hogy érdemesebb esetleg megirtani olyannal aki ért hozzá !

Az APEH oldalán valóban van forma nyomtatvány, de sokra nem mész vele !

Én is letöltöttem, de a lényeg az ami eldönti a kérelmedet,"INDOKLÁS " na az nincs benne.

Hogy is lenne, hisz azt mindenkinek egyedi,ezért jó ha valaki segít !

Olyan indok ami összhangba van a törvényekkel és rád is igaz, persze mind ezeket iratokkal is alátámasztani, na ez nem is olyan egyszerű !

Egy formanyomtatványba minden benne van, csak a lényeg nincs.

Szerintem nincs értelme egyedül kísérletezgetni, és ezen spórolni.

Sokkal többet nyersz azzal ha megíratod, mert akkor már nagyobb esélyed van a méltányosságra.

Mert ha egyedül írod, és elszúrod biztos nem engednek el semmit, de még a részletet sem adják meg!

Hallottam olyanról, hogy azt kérte töröljék vagy adjanak részletet, de az APEH kevesellte azt az összeget amit írt ,mondván hogy ennyiből nem lehet megélni ezért biztos letagadja a bevételeit .

Mondanom se kell, se törlés, se részlet !

Ha meg sokat írsz azért nem adnak!

Ha nem akarod bonyolítani az életed, írasd meg!!!!!

2011. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És csak annyit szólnék hozzá, hogy jó ha az ember segítséget kér, de ügyvédet nem ajánlok!!

Nekik nem az az érdekük, hogy egyből elintéződjön az ügyed,elárulják a kiskaput, minden ügyvédnek az a jó ha vissza mész!

Gondolj bele, több száz ezreket kérnek egy ügyért, akkor egy ilyen pár tízezres ügyért szerinted mindent bele adnak ?

Ha elutasítják már csak fellebbezni tudsz, a fellebbezésért meg majd fizethetsz az ügyvédnek annyit, hogy belerikkantsz!

Ezért én is nagyon jó ötletnek tartom ezeket az internetes oldalakat ahol segítenek megírni, ők legalább őszintén megmondják a kiskapukat!!!

2011. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előttem szólóhoz én is csatlakozok!!

Én is a fentiekben említett oldalnál írattam meg a kérelmemet!

Ha kérdésem volt, bár mikor felhívhattam őket, ezt mikor tehetnéd meg egy ügyvéddel " ingyen " ?

És ami a legfontosabb, ugyan olyan szakértelemmel elkészítik!!!

2011. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy piciyt olyan, mintha minden bejegyzest ugya az a szemely irt volna
2013. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Tuti ugyanaz írta! :) Nem kicsit van reklám szaga...
2014. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!