Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánrendelésen kötelesek...

Magánrendelésen kötelesek nyugtát/számlát adni?

Figyelt kérdés
Magán fogorvos,nőgyógyász,gyógytorna,ultrahang stb stb... kell(lene) nekik adni valamit amikor fizetek?

2012. jún. 5. 17:58
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen.

MINDEN pénzmozgáshoz elvileg nyugtát (vagy számlát) kell(ene) adni.

2012. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen én kapok is a nőgyőgyásznál is, a fogorvosnális,az állatorvosnál is.
2012. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pff ez igen!Én az állatorvosnál sem kaptam!


Akkor ez azt jelenti hogy egy esetlegesen NAPI több száz ezer forint bevételhez jutó rendelő nem adózik semmit?


Pl egy fogorvos aki betöm húsz fogat 15 ezerért az 300 ezer Ft,az neki mind zsebbe marad?Vagy egy gyógytornász óránként ötezerrel mondjuk napi 30 beteggel az NAPI 150 ezer Ft és ha nem ad számlát az a zsebében marad?


Akkor ők nem is adóznak egyáltalán?

2012. jún. 5. 20:04
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát VALAMIT azért bevallanak, mert az gyanús lenne, hogy folyamatosan dolgoznak bevétel nélkül...

De igen, ez így néz ki, hogy bizony rengeteget lenyúlnak adózatlanul.


Ezért is mondom, hogy nem az adókat kellene növelni, hanem az adózási fegyelmet.

Sokszor, véletlenszerűen kellene ellenőrizni, és keményen büntetni, hogy ne érje meg adót csalni.


És persze nem csak az orvosoknál, hanem a kereskedelemben, a vállalkozásokban, a szolgáltatásoknál, stb. Rögtön kiderülne, hogy hányan kapják feketén a fizetésüket, hogy melyik szegény ráfizetéses vállalkozó jár vadiúj terepjáróval, és hogy kik azok, akik merdzsóval mennek a segélyért...


Csak ELLENŐRIZNI kéne!

2012. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kb 1hónapja volt ahírekben, hogy a NAV fogorvosokat ellenörzött. Meg is lepődtek, mert majdnem 80% adott számlát. A 20%-ot jól megbüntették
2012. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mostanában szültem 2 gyereket. Összesen kb. 400 e Ft-ot hagytam ott a nőgyógyásznál, egyetlen egyszer sem kaptam számlát. Gondolom, ha adna, akkor még drágább lenne a magánrendelés, mert azt még felszámolná pluszba, nem ebből vonná le.
2012. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mivel ez esetben a doki vállalkozó, és te egy szolgáltatást vásárolsz tőle, így kötelessége nyugtát adni
2012. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én mindíg kapok számlát a nőgyógyásztól. Ugyis mindent ír a számítógépbe és az nyomtatja a számlát is a végén.
2012. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!