Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy használt lakás után...

Egy használt lakás után mennyi (hány % ) illetéket kell fizetni? És egy új lakás esetén?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg annyi, hogy melyiket éri meg jobban megvásárolni: egy új lakást drágábban, vagy egy használtat olcsóbban?

Köszönöm!!


2009. szept. 24. 08:32
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha az átírási illetékről kérdezel, akkor azt az ingatlan értékétnek nagyságától függően állapítják meg.

Ezen a linken, hogy jobban átlásd, találsz rá egy jó példát is.

www.laknikell.hu/Ingatlan_atirasi_illetek_illetekkedvezmenyek/tabid/59/Default.aspx

2009. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Uj épitésü lakást vegyél,mert arra a tulajdonos vételkor illetékmentességet kap! Vigyázz,mert a haszonélvezeti jog,ha valakit beirsz annak,akkor az illeték köteles! Én ma szivtam meg,igy fizetheten a hozzámtartozoknak az illetékét,akik a lakásom haszonélvezöi... Az APEH nem kimél,lehuzza az emberekröl amit tud...
2009. okt. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy csak a 15Millió alatti lakások illetékmentesek?

Köszönöm válaszaitokat!

Ja, használtlakás esetén hány % az illeték?

Köszi

2009. okt. 6. 09:02
 4/6 anonim válasza:

23:31es vagyok. Igen,15 milko alatt jár az illeték kedvezmény. Itt egy jo kalkulátor:

[link]

2009. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2009. okt. 7. 09:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam, és ez azt írta, hogy ha 20Milláért megveszek egy új lakást, 1.040.000Ft lenne az illeték, aztán a legalsó sorban meg azt, hogy fizetendő illeték 0Ft..

És ez:Új lakás vásárlása 15 millió Ft-ig mentes az illeték alól, ha a lakás értéke nem haladja meg a 30 millió Ft-ot.

2009. okt. 7. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!