Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az, hogy a késedelm...

Mit jelent az, hogy a késedelmi kamat elévül 5 év múlva?

Figyelt kérdés

Kihoztak a folyószámlámon (az APEH) egy 50 ezer Ft értékű késedelmi kamattartozást, amit 2006-ról hozott át. (2007-ben is közölte, 2008-ban, és idén is.) Ebben az a szép, hogy minden alkalommal tértivevényes levélben kértem, hogy töröljék, mivel nincs ilyen jellegű tartozásom.


2007. augusztusában kaptam egy nullás igazolást, amelyben benne van, hogy mindenre (késedelmi kamatra) is kiterjed, azaz nincs semmi tartozásom.


Ügyintéző hölgy azt mondja, márpedig van, mert késve fizettem be egy 2006-ra járó adónemet, 2007-ben, és ezért van a késedelmi kamat. De akkor miért adtak nekem következő év augusztusában 0-ás igazolást???


Ja, és azt is mondta, ha nem csinálok semmit, 5 év múlva elévül. Mikor rákérdeztem, ezt hogy kell érteni, azt mondta, értsem ahogy akarom... Szerintetek?


2009. nov. 5. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elévülés azt jelenti,hogy az elévülési idő után már nem lehet követelni.De ha közben felszólítanak a tartozás kifizetésére,az elévülési idő onnan számít.Nem hiszem,hogy az APEH nem fogja követelni rajtad.(Legfeljebb a sok milliós tartozásokat hagyja elévülni,a kisemberekét nem.)
2009. nov. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2009. nov. 6. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha évente kiküldik az egyenlegközlőt a tartozással, akkor nem évül el. Ha tényleg nem a te tartozásod, akkor utána kellene járni miért mutatják ki. Ha pedig a tiéd, kérd az elengedését méltányosságból.
2009. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az elévülés azt jelenti, hogy bírói úton nem érvényesíthető az igény, de a kötelezett önként teljesíthet. Egyszóval, nem lehet perben követelni az elévült tartozást.
2010. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!