Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges hogy egy papíron...

Lehetséges hogy egy papíron nincstelen ember milliárdokért céget vegyen és az adóhatóság ne kérdezze meg mégis miből vette? A kérdés inkább úgy szól: hogyan lehetséges? Mert lehetséges, ezt mutatja a nyers valóság.

Figyelt kérdés

Szóval, ha van egy mezei(nek tűnő) névtelen átlagjózsi akinek papíron semmije sincs, nincs állása ingatlana bankbetétje stb.

És akkor egyszer csak átlagjózsi előkap 10-20 milliárdot és vesz egy céget.

És senki (már a hivatalok, adóhatóság) részéről nem kérdezi meg hogy mégis miből? Hogy lehet hogy másnap nem áll az ajtaja előtt egy sereg adónyomozó akik még a szaros alsógatyáját is mikroszkóppal nézik át?


Mert hát mégis miből? Nem mondhatja hogy nyert a lottón nem mondhatja hogy örökölt, nem mondhatja hogy talált egy bőröndöt az utcán, nem mondhatja hogy eladta a szülei házát és abból… mert ezeknek mind mind van nyoma.

De itt semmi nyom, egyszerűen előkerült 20 mrd a dunyhából? És megy tovább a világ és még csak fel se merül az adóhatósági/egyéb vizsgálat?


És persze az illetőnek semmiféle politikai kapcsolata nincs. Nyilván. Ha bárkit is ismer az csak a véletlen műve.


???

Ez hogy van?


2015. ápr. 21. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Márpedig elég sok hajléktalannak van papíron cége. Pont azért mert rajta aztán megpróbálhatják behajtani az elcsalt milliárdokat.
2015. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Állj. AZt értem hogy hajléktalan és cég, és vizsgálat aztán rájön a hatóság h semmire se megy, mert nem behajtható.


De mi van akkor, ha semmiféle vizsgálat nem indul? Akkor mire gondol az ember? Hogy van az átlagjózsinak valami főmufti ismerőse aki magas szinteken szól az érdekében hogy "no vizsgálat".

2015. ápr. 21. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Például Vizovicki esetében így ment. Lefizette a rendőröket hogy őt soha, de a konkurrens helyeket folyton zaklassák. Simán elképzelhető az amit írtál. A Quaestort is ellenőrizték mindig, papíron. Persze minden "rendben" volt. Valaha régen én is tájékozódtam a Quaestornál befektetési lehetőségek végett. De laikusként is éreztem hogy bűzlik ott minden és nem tettem oda egy fillért sem. Az ellenőr meg nem venné észre? Na ne.
2015. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magas politikai kapcsolatia vannak, meg se merik kezdeni ellene a vizsgálatot, mert aki kezdené, röpül azonnal.
2019. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!