Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jofogáson hirdettem pendrivot...

QQriQ19 kérdése:

Jofogáson hirdettem pendrivot a nav probavásárlás keretein belül jegyzőkőnyvet vett fel mennyire büntethet meg?

Figyelt kérdés
Szitu a kovetkező. Saját új külföldön vásárolt pendrivom (8db) szerettem volna eladni. Jofogáson hirdettem meg. A vevő aki jött érte nav-os volt, és probavásárlás áldozata lettem. Állítólag idehaza szükséges valami matrica ami igazolja hogy ki lett fizetve rá a jogdíj. Nekem ilyen nem volt. Mennyi büntetésre számíthatok?

2016. ápr. 5. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
milyen jogdíj? Amúgy meg 150000 ft-ig nem kell bejelenteni évente.
2016. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Saját új külföldön vásárolt pendrivom (8db) szerettem volna eladni... és probavásárlás áldozata lettem."


Nos, a saját, használt holmijaidat évi 600 ezer ft-ig eladhatod adómentesen, de mivel ÚJ pendrive-okat akartál eladni és 8 db-ot, ezért

1. - ez bizony erősen üzletszerű értékesítés

2. - adathordozók után jogdíjat kell fizetni

3.- gondolom, számlát sem adtál, mivel nem vagy vállalkozó


Legközelebb eladás előtt tájékozódj alaposabban.

hogy mennyi lehet a büntetés? Ki tudja?... felsoroltam 3 tételt azok közül, amibe beleköthet a NAv - nem lehet tudni, melyiket hogy veszik figyelembe.

2016. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

első:

Artisjus...


Kérdező:

Ez megtippelhetetlen, de én azt mondanám minimum 6 számjegy, mert több dolgot is sértettél.

2016. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A büntetésed 2 részletből fog állni: 1., artisjus jogdíj (a kapacitás miatt nem tudom megmondani, de ez a kisebb pl.: 8x3300 HUF,-) és 2., maga számla, nyugta adási kötelezettség elmulasztása (ráadásul 8db-nál és itt sem tudjuk a kapacitást. pl 8x35.000,- ).


A büntetésed több dologtól is függ:

-mekkora kapacitású termékek voltak és a db szám illetve, hogy valóban eseti vagy üzletszerű volt e, az pedig alap, hogy sem nyugtát sem számlát nem adtál!

A büntetésed kb 300.000,- HUF lesz magánszemélyként.

[250-300-től nyit a dolog.] További szép seftelést kívánok.


Tisztelettel,

^^

2016. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Kb. 500 000 ft.

MEGÉRDEMLED!

2016. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok. Amit írtál privátban, azt így add elő majd a NAV-nak is, aztán meglátjuk, mennyire lesz "lágy" a szívük :-) Ha esetleg meglenne a papírja/számlája ezeknek a pendriveoknak a vásárlásáról, az talán jó pont lehetne...


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy fogalmam sincs róla, mennyi lehet a bünti - ez csak a NAV-on múlik, hogy mit vesznek figyelembe, mit nem.

2016. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A jegyzőkönyvezés után még lehet, hogy behívnak meghallgatásra, de ez nem biztos.

Utána kapsz egy határozatot, de azt nem tudom, hogy azon van-e fellebbezési lehetőség.

Bíróságra ezt az ügyet nem tudod vinni, de miért is vinnéd? Te hibáztál, nem voltál tisztában a hatályos törvényekkel - csak elbuknád a dolgot, aztán fizethetnéd még a perköltséget is - a "gatyád is rámenne"...


Kifizeted a büntetést és levonod a tanulságot, hogy mielőtt el akarsz adni valamit, tájékozódj az adott törvényekről.

2016. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És még mindig a 2-es vagyok.

nézd csak, mit találtam Neked! pedig csak annyit írtam be a keresőbe - a google-ba, nem is itt - hogy pendrive eladása.

2014-es!! tehát nem ma találták ki ezt a törvényt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2016. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

"Még adtam be így papírt amin leírtam a dolgot az én szemszögemből."


Még mindig a 2-es vagyok: azt jól tetted :-)

2016. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy a terhemre, szívesen segítek - csak nem nagyon szoktam privizni.

" 3 db-nak megtaláltam a blokkját."

Ez azért nagyon jó, akkor, ha minden igaz, abból kiderül, hogy 2 éve vetted. Fontos momentum, ugyanis ha valaki kereskedni akar vele üzletszerűen, akkor nem fog 2 évet várni az eladással.

Fontos, hogy az eredeti blokkot tartsd meg és csak a fénymásolatát add le (1 papírra lefénymásolhatod a 3-at, ha ráfér)

2016. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!