Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az szja visszatérites miatt...

Az szja visszatérites miatt nem kapok vissza az egeszsegpenztari szamlara?

Figyelt kérdés

Lehetseges?

Kisgyeremeskent kaptam adovisszateritest es az egeszsegpenztarnak mar kellett volna utalnia.



#OTP EP #Adovisszateeizes
2022. ápr. 11. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ha 809ezer alatt volt az szja, akkor nincs miből visszakapni.

Az 1%-ot kipótolja az állam, de a pénztári összeg bukta.

2022. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha viszont 809 ezer felett volt az szja-d, akkor lehet, hogy csak várnod kell. A férjem néhány nappal utánam véglegesítette a bevallástervezetét és egy héten belül az EP számláján volt a pénz, míg én majdnem egy hónapot vártam rá.
2022. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindketten több, mint 809 ezer forint szja-t fizettünk be, és mindketten megkaptuk az ep-ből is a visszatérítést. Ugyanazon a napon adtuk be mindkettőnk adóbevallását, de a férjem két héttel később kapta meg a visszatérítést, mint én.
2022. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
És ez mennyire válasz a kérdére, 3???
2022. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Annyira, hogy ebből logikusan következik (gondoltam én), hogyha valaki több, mint 809 ezer forintot fizetett be és még jut rá, akkor kap visszatérítést ep-re is. :D
2022. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom mennyi szjat fizettem be. Azt honnan tudom? A konyvelo csinalta a bevallast. Visszateritesnek szja-t 500 korul kaptam
2022. ápr. 12. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 500 ezret kaptál, az azt jelenti, hogy a tavalyi évben befizetett összes szja-dat visszakaptad. Így nincs mit utalni az EP-re.
2022. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elmondana valaki hogy ez hogy fugg ossze?

Az szja-t a fizetesem utan kaptam vissza. Az ep-t meg a kifizetett gyogyszerek stb utan..nem? Tenyleg nem ertem

2022. ápr. 12. 22:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Jo utanaolvastam mar ertem
2022. ápr. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!