Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri most átrakni HUF-ról...

Megéri most átrakni HUF-ról más valutába a megtakarításaimat? (USD/EUR)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég rossz most az árfolyam, de kérdés, hogy lesz-e jobb? Van-e rá esély? Vagy inkább csak rosszabb lesz?

2022. okt. 2. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esély mindig van. Csökkenő trendben van az árfolyam, de nagyon hektikus is egyúttal.

Visszamehet 410-re de akár 400-ra is, hogy tlnylegesen vissza fog-e az más kérdés.

2022. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is át akartam váltani a legutóbbi kamatemelés után, erre benyögi, hogy itt a kamatemelési ciklus vége és bezuhantunk a fenébe.. Ennyiért most nem vagyok hajlandó átváltani..
2022. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért akkor jönnek ezek a kérdések, amikor bezuhan a forint? Akkor kell váltani, amikor erős. Én bevásároltam 397nél.
2022. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Termeszetesen megeri, föleg most eri meg. Ha 12 honappal ezelött valtottad volna be, akkor most több mint 30 %-al többet erne az a penz. Nezzd meg a Forint atalakulasat erös valutakhoz kepest, a Forint rohamosan romlik.
2022. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: ha időutazo vagy, rajta. Ha nem, akkor ez semmit nem mond az árfolyam varható alakulásáról.
2022. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. De igen. Vannak valutak, amelyek stabilak, nagy meglepetesek nem törtenhetnek. USD, EUR, CHF, NOK (norveg krone), AUD (ausztral dollar).Ha meg a politikai es gazdasagi szerepet nezed Magyarorszagnak az Europai Unioban, vagy vilagmeretben, akkor lehet latni az iranyt lefele.
2022. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kiegesziteskeppen, es valoban a kerdezönek segiteni akarok. Van egy kis tapasztalatom.


Szoval en minden evben CHF-al megyek nyaralni Magyarorszagra, es ott valtok Forintot. Augusztusban több mint 15 %-al voltak magasabbak az arak Magyarorszagon, elelmiszer, stb. ,mint 2021 augusztusaban. Ez a 15% a hivatalos, publikalt inflacio volt 2022 augusztusaban. En semmit nem ereztem ebböl a "dragulasbol" vagy ha jobban tetszik "penzromlasbol", mert a svajci Frankot valtottam Forintra, es 30 %-al több Forintot kaptam ugyanazert az összegert, mint elözö evben. Vagyis 15 %-al kevesebb volt a kiadasom, mint tavaly, tehat jol jartam a Forinttal. Meg sem ereztem, hogy valamifele dragulas lenne Magyarorszagon, mert CHF-ba szamoltam at a kiadott Forintot.

2022. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7: köszönjük Emese.



Most itt az a kérdés, hogy fog-e szerinted a következő 1-2 évben további 20 százalékot romlani a forint. (A 430hoz képest, amin most váltani tudnál). Szerintem ennyi már nincs benne, 430tól vissza fog pattanni.

2022. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi van, ha 600 lesz?
2022. okt. 10. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

8: Szivesen Jozsika. (Mar megint egy cinikus) Tudsz valamit konkretan, erdemben is irni?


A valaszom, igen, a Forint romlani fog, mint ahogy eddig mindig tette. De ugy latom, nem vagy tisztaban ezzel, ezert azt ajanlom, nezz meg egy HUF USD vagy HUF EUR chartot visszamenöleg 20 evre. Akkor el fogod hinni. Hogy hany szazalekot, azt nem tudjuk, de romlani fog. Ha van pozitiv iranyban is kilengese, az rövid ideig, de az irany egyertelmüen a romlas iranyaban van.


9: elöbb utobb 600 lesz, ha ugyanabban az ütemben romlik a Forint, mint az utobbi 12 honapban, akkor 3-4 ev mulva, ha az utobbi 10 ev atlagat vesszük figyelemben, akkor kb. 10 ev mulva. 225 volt 10 evvel ezelött.

2022. okt. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!