Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha áruhitelre vásárolok...

Ha áruhitelre vásárolok webáruházból majd élek a termékvisszaküldés lehetőségével, mi történik a hitellel? A webáruház a banknak fizeti vissza egyösszegben? vagy A webáruház nekem adja vissza a vételárat és azt fizetem tovább a hitelező bank felé?

Figyelt kérdés
Kvázi egy áruhitelből lesz egy szabadfelhasználású hitelem, vagy semissé válik a kölcsönszerződés és az egész adás-vételt a webáruház és bank sztornózza egymás között?
2023. nov. 7. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"A webáruház nekem adja vissza a vételárat és azt fizetem tovább a hitelező bank felé?"

Miért adná (nem is vissza) azt a pénzt, amit Te ki se fizettél a WEB áruháznak?

Ezt a sem a bank, sem a webáruház nem kapta meg.

Mit is akarsz Te kapni? Ezt végiggondoltad?

Továbbá: szerződés szerint a vásárolt árucikk jogilag nem a Tied addig, amíg nincs kifizetve.

Normál esetben az árucikk a fedezete a hitelezett pénznek, egyfajta biztosíték.

Itt Te nem fizettél semmit, az árut visszaadtad, és a hitelezőnek semmi biztosítéka sincs.

Végiggondoltad egyáltalán a kérdésed?

2023. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vásárlás előtt kérdezd az, adott webáruházat, nálunk pontosabb választ nem ad senki. Egy telefont megér.
2023. nov. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor felmondásra kerül a kölcsönszerzödés, te az addig esetleg kifizetett arányos részt kapod vissza, a banknál pedig megszüntetésre kerül. Ezt a webáruház jelzi a banknak, de neked sem árt, hogy meggyorsítsd. Ez jogszabály alapján megy. [link]
2023. nov. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A termék teljes vételára már ki van fizetve a bank részéről, erről értesített a webáruház (az első válaszoló kedvéért). A kiszállítás nem történt meg, mert nincs ilyen termék raktáron. Hónapok óta :). Közbe meg már elment a kedvem az egésztől, ezért vetődött fel bennem a kérdés.

A 4. válaszoló adta a helyes megoldáshoz vezető utat!


Mi lesz a sorsa a fogyasztási kölcsönszerződésnek a szerződéstől való elállás esetén?


A fogyasztóknak nyújtott hitelről szóló 2009. évi CLXII. törvény (Fhtv.) 22. § (1) bekezdésének rendelkezése szerint a fogyasztó - az Európai Unió kötelező jogi aktusának átültetése céljából elfogadott - jogszabályi rendelkezésen alapuló elállási jogának gyakorlása egy termék értékesítésére vagy szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés tekintetében a kapcsolt hitelszerződést is felbontja. Ebből adódóan a 2011/83/EK irányelvnek való megfelelést szolgáló, a rendelet szerinti 14 napon belül a fogyasztó által megtett elállási nyilatkozat felbontja nem csak azt a távollévők között megkötött szerződést, amelyre az elállási nyilatkozat irányul, hanem automatikusan a járulékos szerződést, így a kapcsolt hitelszerződést is. Fontos megemlíteni, hogy a fogyasztó a vállalkozásnak a járulékos szerződés felbontásából eredő kárát nem köteles megtéríteni.



Javasolt-e a szerződéstől való elállásról a hitelintézetet (bankot) is értesíteni?


Igen, a hitelintézet külön tájékoztatása gyorsíthatja a szerződéskötés előtti állapot visszaállítását és hozzájárulhat az esetleges jogviták elkerüléséhez.

2023. nov. 8. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!