Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP részvényt szeretnék venni...

OTP részvényt szeretnék venni 2 Millió Ft-ért. Ugyanúgy kell ezt is intézni, hogy odamegyek az ügyintézőhöz és azt mondom, hogy OTP részvényt szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés

jan. 30. 08:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Kell nyitni egy értékpapír számlát egy olyan helyen, ahol lehetséges OTP részvényt venni. Meg kell nézni a díjak és egyéb feltételek alapján, hol éri meg és kiválasztani azt a szolgáltatót ami neked szimpatikus.

Aztán pénzt utalni rá, és kiadni a vételi megbízást.

jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
OTP részvényt akár az OTP-nél is vehetsz. Bár régebben néztem a kondíciókat, akkor úgy volt, hogy a saját részvényük után nem számítanak fel semmilyen tranzakciós és állományi díjat. Nem tudom azóta ez változott-e.
jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%

Az OTP az egyik legdrágább szolgáltató, cserébe kb semmit nem ad mint bármelyik konkurencia. (Max annyit hogy ha bármi bajod van, akkor személyesen verheted az asztalt az ügyintézőnek míg ki nem dobnak)


Szóval ha bármilyen részvényt akarnák, az OTP az utolsó szolgáltató akihez mennék.

jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
#3 Igen, kivéve ha kizárólag OTP részvényt szeretnék venni és tartani.
jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Attól, hogy drága az OTP, lehet jó. Egy ismerős ismerőse tavaly kaszált az OTP részvényekkel, ezért kérdeztem rá, hogyan működik.
jan. 30. 12:00
 6/24 anonim ***** válasza:
34%

" Egy ismerős ismerőse tavaly kaszált az OTP részvényekkel, ezért kérdeztem rá, hogyan működik."


Te meg erre alapozva akarsz részvényeket venni, úgy hogy fogalmad nincs az egész részvénykereskedés témáról, igaz? Ójaj, csúnya bukás lesz ennek a vége...

jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Miért lenne csúnya bukás? Attól hogy nem vagyok benne még otthon, miért egyből bukásról írsz? Egy átlag gazdasági ismeretekkel rendelkező ember vagyok, mindenki úgy beszél a neten a részvényekről, hogy azt mintha csak Istenek vehetnének maguknak. Ismerős ismerőse nyugdíjas Marika néni és Józsi bácsi. Annyit tettek, hogy bementek a bankba, vettek, majd egy év múlva kivették jóval többet mint amennyit betettek.
jan. 30. 12:20
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Aha.


Arra az eshetőségre fel vagy készülve hogy beteszed a kis 2 milliódat, és a következő 10 évbe max 1 millió forintért tudod csak majd eladni? Aztán meg 15 év múlva talán ki tudsz szállni az eltelt évekhez képest valami körömpiszoknyi kis haszonnal, amit elvisz az infláció meg az adó?


Mert ha megnézed az OTP részvényének grafikonját, évekre visszamenőleg láthatunk erre példát.

jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%

Illetve ha valaki a 2021-es csúcson vásárolta be magát akkor a mai napig nem tudja úgy eladni az OTP részvényét hogy ne legyen egy 10%-os bukóba.

Ezért fogsz nagyot bukni, mert kő buta vagy az egészhez, és csak azt látod hogy valaki egyszer nyert vele, és azt hiszed hogy akkor majd te is.

jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

@5


Látod, ez a nem mindegy. Az, hogy tavaly vette, te meg most gondolkozol rajta.


Az ugyanis a kisebb fontosságú dolog, hogy mit veszel. A sokkal fontosabb az, hogy mikor veszed.


Mondok jobbat, mint amit az ismerősöd csinált.


Ha tavaly januárban vettél volna tesla részvényt 105 dollárért darabonként, már 3 hét múlva, februárban eladhattad volna 218-ért. Ám azóta volt már 298 is.

jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!